Reklama

Znaleźć drogę do sukcesu

Data:

- Reklama -

 

Ośrodek Wsparcia w Lipniaku zakończył niedawno realizację projektu, w którym wzięło udział 15 osób. Grupa uczestniczyła w kursach zawodowych – gastronomicznym, hotelarskim i krawieckim – umożliwiających zdobycie nowych umiejętności i integrację społeczną.

Projekt współfinansowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej pn. „Integracja poprzez edukację – droga do sukcesu” rozpoczął się we wrześniu. Zadaniem została objęta grupa 15 osób z zaburzeniami psychicznymi z terenu powiatu suwalskiego i miasta Suwałki. Dzięki licznym działaniom uczestnicy mogli podnieść i zdobyć kwalifikacje zawodowe. Kursy zostały zorganizowane pod kątem przyszłego zatrudnienia. Polegały na nauce praktycznych umiejętności w gastronomii, hotelarstwie oraz krawiectwie. Dodatkowo każda z osób mogła skorzystać z zajęć terapeutycznych prowadzonych w pracowniach Ośrodka, a także z opieki pielęgniarskiej, zajęć z psychologiem oraz doradcą zawodowym. W ramach projektu odbyła się wycieczka integracyjna do zamku w Rynie.

Finał projektu miał miejsce w listopadzie. Zajęcia odbywały się w Lipniaku średnio 4 razy w miesiącu. Każdy z uczestników miał zapewniony dojazd, noclegi podczas kursów zawodowych oraz ciepły posiłek. 

Uczestnicy nabyli nowe umiejętności i rozwinęli już istniejące podczas odbywających się fachowych kursów, wzmocnili poczucie własnej wartości, poznali swoje słabe i mocne strony oraz swoje preferencje zawodowe. Z kolei członkowie rodzin pogłębili swoją wiedzę na temat objawów, przebiegu różnych zaburzeń psychicznych oraz sposobów radzenia sobie w kryzysowych sytuacjach. 

Celem „Integracji poprzez edukację – drogę do sukcesu” była nie tylko nauka, ale i zapobieganie wykluczeniu społecznemu, zwrócenie uwagi społeczeństwa na potrzebę pomocy osobom chorym psychicznie. Projekt umożliwił też stworzenie przyjaznego i otwartego środowiska dla osób z zaburzeniami psychicznymi, pozwolił nawiązać satysfakcjonujące kontakty społeczne, dał możliwość integracji osób z zaburzeniami psychicznymi ze środowiskiem, w którym żyją. 

Więcej: 

Gotowanie w Lipniaku – http://www.niebywalesuwalki.pl/3170/ 

Materiał sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Nowa rektor Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach wybrana. To dr Małgorzata Andryszczyk

W poniedziałek, 22 kwietnia Kolegium Elektorów Państwowej Uczelni Zawodowej...

PIG informuje: Nadchodzi koniec ocieplenia klimatu

Państwowy Instytut Geologiczny (PIG) w swojej najnowszej prognozie, przekazanej...

Za nami Panzer Kickboxing Night 6 (foto)

W gali kickboxingu PKN 6, która odbyła się w...

Ulga dla pracujących seniorów

Osoby, które po osiągnięciu powszechnego wieku emerytalnego nie pobierają...