Kto wystąpi podczas Suwałki Blues Festival?

3
216
Kto wystąpi podczas Suwałki Blues Festival? Niebywałe Suwałki 44

 

To pierwsza oficjalna informacja organizatorów Suwałki Blues Festival 2012, dotycząca wykonawców, których usłyszymy podczas plenerowych koncertów w lipcu. Na wielkiej i mniejszej – parkowej scenie wystąpią gwiazdy już znane suwalskiej publiczności i te, które do Suwałk przyjadą po raz pierwszy.

Będzie to jubileuszowa edycja Suwałki Blues Festival. Po raz piąty na trzy dni (12-14.07.2012) nasze miasto zamieni się w muzyczną przystań, do której „przybiją” fani bluesa z całej Polski i wielu krajów Europy. 

W ramach jubileuszowej imprezy zaplanowano atrakcyjne otwarte koncerty plenerowe na dwóch profesjonalnych scenach; mniejsze koncerty plenerowe na scenach w centrum miasta, śniadania bluesowe, liczne koncerty akustyczne i nocne koncerty klubowe połączone z jam session. 

[pro-player]http://www.youtube.com/watch?v=e9kW6Up9P1g[/pro-player]

Tegoroczną edycję  uatrakcyjnią m.in.: Eric Burdon & The Animals, Buddy Whittington Band, Dżem. Niesamowitym przeżyciem może być kolejny koncert Dwayne'a Doopsie & Zydeco Hellraisers. Ostatni jego występ w Suwałkach porwał publiczność do zabawy I wyzwolił niesamowitą energię. 

[pro-player]http://www.youtube.com/watch?v=qQdjVABK1ME[/pro-player]

Podczas Suwałki Blues Festival usłyszymy również Cedric Burnside Project, Nocną Zmianę Bluesa oraz B.B. & The Blues Shacks.

O bluesowe doznania zadba też Randall „big Daddy” Webster, Elżbieta Mielczarek Blues Band, Innes Sibun Band oraz Rita Engedalen & Backbone. Ciekawostką muzyczną może być występ rosyjskiej grupy Gagarin Brothers.

[pro-player]http://www.youtube.com/watch?v=ofpOAvEvG_Q[/pro-player]

Więcej:

Suwalski blues ze wsparciem resortu kultury – http://www.niebywalesuwalki.pl/7615/

Fot. Suwałki Blues Festival 2011 w obiektywie Wojciecha Otłowskiego – http://www.wojciech-otlowski.pl

3 KOMENTARZE

Leave a Reply