Slamerzy (w)łączcie się

Śpiewać i tańczyć, tego mi potrzeba Niebywałe Suwałki

 

Lubisz poezję, masz w sobie coś z performera, który potrafi „zaczarować” publiczność i nie boisz się reakcji tłumu? Jeśli tak, to slam poetycki organizowany przez Suwalskie Ucho Muzyczne jest wyzwaniem w sam raz dla Ciebie. Czy ta nowa w mieście nad Czarną Hańczą forma ekspresji ma szansę zyskać sporą rzeszę zwolenników? Przekonamy się o tym już w piątek – 24 lutego. 

W restauracji „Na Starówce” będzie śpiew i poezja. Za warstwę muzyczną odpowiada Fri Stejdż Bend, który po rocznej nieobecności na rodzimej scenie zaprezentuje znaną i mniej znaną, ale własną twórczość. W przerwie występu swoimi umiejętnościami pochwalą się slamerzy – i to będzie gwóźdź programu. Każda ze startujących w konkursie osób w ciągu 4 minut postara się przedstawić się z jak najlepszej strony. Rundy podsumuje publiczność, która zgodnie z ideą slamu reagować będzie żywo na każdy przejaw twórczości poetyckiej uczestników. Jury ocenia surowo – w trakcie slamu brane są pod uwagę nie tylko treści wygłaszane przez slamera, ale także umiejętności oratorskie. Publiczność nie czeka na koniec – reaguje w trakcie wystąpienia.

W tym konkursie nie ma żadnych ograniczeń, jednak slam szybko rozwiewa wątpliwości. Wystarczy stanąć na scenie i jury szybko zweryfikuje, czy Twoje teksty poruszają, czy może nadają się wyłącznie jako środek wspomagający szybkie zasypianie. W tej chwili w wydarzeniu Suwalskiego Ucha Muzycznego zadeklarowało udział siedmiu uczestników: Adam Bolewski, Marcin Marcińczyk, Łukasz Urynowicz, Adam Szczecina, Mateusz Cioch, Cezary Orłowski, Robert Kołodziejski. Lista nadal jest otwarta. Zgłoszenia można nadsyłać na adres: sumsuw@gmail.com

Patronem medialnym wydarzenia jest portal "Niebywałe Suwałki". 

Więcej: http://www.facebook.com/events/370983126251673/

Dodaj komentarz