Siłacze na wagę złota

Zawodnicy suwalskiego OSiR-u zdobyli złote medale w Mistrzostwach Polski Seniorów w Lublinie. Tytuł mistrza Polski w trójboju siłowym wywalczył w kategorii wagowej do 93 kg Wojciech Barszczewski. Uzyskał rewelacyjny wynik 655 kg (przysiad – 235 kg,wyciskanie leżąc 160 kg, martwy ciąg – 260 kg). Świetny wynik uzyskał również Daniel Grabowski.

Daniel Grabowski, trener sekcji trójboju siłowego zdobył złoto w kategorii + 120 kg. Z wynikiem 950 kg (przysiad – 400 kg, wyciskanie leżąc– 235 kg, martwy ciąg – 315 kg) wywalczył także I miejsce w kategorii open, a tym samym uzyskał tytuł najlepszego i najsilniejszego zawodnika całych zawodów.

Cieszę się, że mogłem wywalczyć ten tytuł właśnie w Lublinie, ponieważ studiowałem w tym mieście i miło było wrócić w znajome strony. Mistrzem Polski jestem od 2004 roku, dlatego nie mogę powiedzieć, że było mi jakoś szczególnie trudno, bardziej cieszę się z sukcesu mojego zawodnika Wojtka Barszczewskiego oraz z tego, że dzięki zdobytym tytułom weszliśmy w skład kadry narodowej na rok 2012. W chwili obecnej jestem na etapie przygotowań do Mistrzostw Europy i to jest mój sportowy cel na najbliższy czas. Jestem bardzo zadowolony z faktu, że sekcja odnosi coraz to bardziej znaczące sukcesy i że za każdym razem udaje nam się powrócić ze złotymi medalami, dzięki temu nasze miasto kojarzone jest z siłą i to w tym pozytywnym sensie – mówi Daniel Grabowski.

XXXVI Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym objęte były honorowym patronatem Prezydenta miasta Lublin, a gościem honorowym imprezy była minister sportu Joanna Mucha.

Źródło: OSiR Suwałki