Japońskich firm wciąż brak na horyzoncie. Czy to się zmieni?

0
215
Japońskich firm wciąż brak na horyzoncie. Czy to się zmieni? Niebywałe Suwałki

Dlaczego firm z japońskim kapitałem nie ma w naszym regionie? Tym tematem zajmie się sama sekretarz Ambasady Japonii w Polsce – Kayo Awaya, odpowiedzialna za kwestie współpracy gospodarczej. Jej wizyta w Suwałkach odbędzie się na początku przyszłego tygodnia.

Sekretarz zaniepokojona jest brakiem firm z kapitałem japońskim w naszym regionie. Jak zapowiadają przedstawiciele Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, organizującej spotkanie – Kayo Awaya chciałaby jak najwięcej dowiedzieć się o inwestorach zagranicznych i wartości zainwestowanego zagranicznego kapitału w SSSE, zachętach inwestycyjnych czy priorytetowych sektorach współpracy oraz porozmawiać na tematy związane z atrakcyjnością inwestycyjną regionu. Japoński kapitał byłby nowością na terenach SSSE.

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała do tej pory 172 zezwolenia na prowadzenie działalności. Ostatnim była zgoda na reinwestycję firmy SALAG, która na terenie Strefy prowadzi działalność od 2000 roku. Do końca 2013 roku w SSSE zacznie funkcjonować nowy zakład produkcyjny „Pemabo”, przedsiębiorstwa ze szwedzkim kapitałem.

Więcej:

Szwedzki kapitał w Strefie Ekonomicznej – http://www.niebywalesuwalki.pl/9115/

Polacy i Rosjanie partnerami w biznesie? –  http://www.niebywalesuwalki.pl/5900/ 

Reinwestycja w SSSE – http://www.niebywalesuwalki.pl/9740/

To już 172 zezwolenie w SSSE – http://www.niebywalesuwalki.pl/10132/

Rys. http://www.freedigitalphotos.com

Leave a Reply