Reklama

Palikot zapowiada „czas zmartwychwstania w polskiej polityce”

Data:

- Reklama -

 

Piątkowe spotkanie (06.04) w Suwałkach, w którym uczestniczyli Janusz Palikot i poseł z Augustowa – Adam Rybakowicz, przebiegło bardzo burzliwie. Lider Ruchu Palikota musiał zmierzyć się z wyzwiskami, oskarżeniami i zarzutami, które padały pod jego adresem z wielu stron.

Wielki Piątek – wielkie nadzieje, wielkie rozczarowanie i wielkie emocje… „Wypier…”, „hipokryta”, „precz z komuną”, „Tusk, Palikot – jedna banda” to tylko niektóre z epitetów i haseł, które skandowali pod Młodzieżowym Domem Kultury w Suwałkach młodzi ludzie, kojarzeni m.in. z Narodowym Odrodzeniem Polski. Janusz Palikot nie uciekał od dialogu. Jak podkreślił – chciał dyskusji bez epitetów, a usłyszał, że „robi sobie jaja z Polski” i że doprowadza do infantylizacji polskiej polityki, zajmując się krzyżem i więzieniami CIA.

Przy wtórze krzyków i gwizdów wystąpił na scenie pod MDK-iem, a potem podpisywał książki pt. „Kulisy Platformy”. Lider Ruchu Palikota zapowiedział też, że jego partia 1 maja przedstawi program „korekty kapitalizmu”. – Żyjemy od 22 lat w kraju, w którym istnieje gospodarka kapitalistyczna, a mimo to nowy ustrój nie stworzył tego, na co czekaliśmy i tego, w co wierzyliśmy – nie stworzył ani pracy, ani odpowiedniej płacy, nie stworzył równości – dodał poseł.

Janusz Palikot sądzi, że aby naprawić gospodarkę, potrzeba aktywności państwa. – Dość wypływania pieniędzy z polskiej gospodarki, dość wirtualnej i fikcyjnej gospodarki tworzonej przez banki – podkreślił. Były poseł Platformy Obywatelskiej ma pomysł na obniżenie składek ZUS poprzez zablokowanie umów śmieciowych. Chce wprowadzenia grantów dla inkubatorów przedsiębiorczości i możliwości uruchamiania firmy „na próbę”, bez płacenia podatków.

Założyciel Ruchu Palikota odcina się od Platformy Obywatelskiej. W Suwałkach przypomniał, że złożył mandat posła dlatego, że PO go zawiodła. – Nie traćcie nadziei, zmiana nadchodzi – dodał na zakończenie spotkania.

Fot. Niebywałe Suwałki

22 KOMENTARZE

 1. chłopak Iwony należy do Ruchu Palikota, naiwnie wierząc w "politycznego lidera". Polityka to zaciekła walka i kłamstwa jak opisuje to sam Palikot w "Kulisach platformy". Na głosach młodzieży wszedł do sejmu, a teraz popiera Tuska w zmianach funkcjonowania emerytur:(

 2. E bo to propalikotowski portal? Prywatny, nie mam nic do głoszenia prywatnych pogladow na prywatnych portalach, ale co do niescislosci tak. Jak np to, że Palikot nie chciał z nami rozmawiać kiedy spytalismy o konkrety i powiedzielismy, że Polakow CIA nie obchdzi. Co przyznal mi zresztą potem w Plazie racje.

  • Ej, teraz propalikotowski? Przy ostatnim newsie o posłance PO twierdziłeś, że "propeowski" :). Szybko przyklejasz łatki, wielkimi argumentami sypiesz z rękawa, co będzie później?

  • Paweł Wyrzykowski, NOP, Wigry Suwałki, Łyse pałki, Zapałki i inne Buble to jedna psiarnia… czy takie komentarze mają jakikolwiek sens? chcesz się licytować w nieskończoność? zawsze możesz mi odpowiedzieć, że powinienem powiedzieć ci to w twarz na mieście sugerując tym samym jaki to jesteś silny dzieciaku. Ponadto twój idol Mikke to taka sama faja jak inni tylko nie dopchał się do władzy z konkretną mocą ustawodawczą…

  • Paweł Bydelski Zakulisowa współpraca RPP i PO to nie jest tego typu porównanie, tylko uzasadniona logicznie opinia wielu politologów. Niedługo taki sam zabieg zostanie wykonany z Gowinem. Ale to są zbyt wysokie loty jak na poziom, który sobą prezentujesz.

  • bo ja jestem, prostak, lewak i ignorant, nie mam telewizora, gazet nie czytam a wydawnictwa typu Tylko Polska, Nasz dziennik, Wyborcza, omijam łukiem… skąd mam wiedzieć, no? skąd mam wiedzieć o tym wszystkim o czym tobie donoszą rzetelne media. że niby inne partie z ekipy rządzącej nie mają ze sobą nic wspólnego w kwestiach kartowania historii? nie rozśmieszaj mnie… każde z tych stanowisk pewnie kosztuje kupę kasy, bo można dzięki niemu kupę kasy też zarobić i powiadam ci że twoja Nowa osrana Prawica nie jest lepsza tylko dlatego że jeszcze nie rządziła!

  • Paweł Bydelski To mnie trochę zdziwiłeś, bo wiele nas łączy. Ale pamiętaj, że ja prezentuję pewne poglądy, a nie pewną partię czy grupę ludzi. Nie mam też podstaw, żeby przyznać Ci rację odnośnie Nowej Prawicy, bo gdyby chciała się tylko dorwać do stołków, to by zaczęli obiecywać coraz więcej i więcej, jak reszta sejmowej gromadki. Tymczasem jest to bardziej organizacja edukacyjna, podobnie jak kiedyś UPR, która kształtuje wolnych ludzi, którzy zazwyczaj wyjeżdżają zaraz z tego rozkradanego grajdołka tam, gdzie mogą się lepiej rozwinąć. Chociaż przyznam, że niewiele brakowało, żeby NP dostała się do Sejmu, ale to kwestia na oddzielny temat. Palikot powinien liczyć się z "elektoratem buntu", który w wyniku afery z PKW przeszedł z NP do RP. Tymczasem masa młodych ludzi po prostu się na nim zawiodła. Cały problem w tym, że ta masa młodych ludzi zaraz jest nazywana nacjonalistami – albo jak tutaj nazistami (NOP to naziole).

  • Zawsze jest tak, że przeciwnicy palikota muszą być pokazani jako mohery, a jak nie mohery to nacjonaliści a najlepiej faszyści. Już nawet lokalne media osiągnęły dno. Pozdrowienia z Mazowsza.

  • Iwona Danilewicz wiesz, ja ostatnio jak czekałem na kumpla to stałem tam gdzie stało ZOMO. Ergo muszę być komuchem. Jak będzie u mnie jakiś poseł z Palikota to przyniosę flagi Peru i Kanady, wyjdzie na to, że ma coś wspólnego z Jego Ekscelencją Tymińskim.

  • Iwona Danilewicz z ostaniego od ACTA to nie jest ostatni dwa, że już z NOP nikt z obecnych nie działa i koniec. Były osoby tam działające i były osobe się dystansujące. Teraz są narodowe suwałki i nie mamy nic wspólnego z NOP ani tej parti programem.

  • Iwona Danilewicz No, to mnie zmiotło z powierzchni ziemi! Pewnie ten w masce Guya Fawkesa to też NOP, tylko, że zamaskowany dla niepoznaki! Teraz wszędzie, gdzie się pojawi transparent NOP, trzeba uciekać już nie tylko na inny kadr, ale w ogóle z wydarzenia, bo się zostanie NOPowcem… oczywiście w oczach kogoś, kto usiłuje być opiniotwórczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

„Sędziowie” Stanisława Wyspiańskiego – poniedziałkowy spektakl w ramach Teatru Polska w SOK-u

Jesień to tradycyjnie czas, gdy w Suwalskim Ośrodku Kultury...

Bardzo dobre wyniki zawodników SKB na arenie międzynarodowej

Podczas tego weekendu nasi zawodnicy: Robert Cybulski oraz Jan...

Udany wyjazd biało-niebieskich do Dąbrowy Białostockiej. Dąb – Wigry 1:5

Wigry Suwałki na mecz jedenastej kolejki IV ligi podlaskiej...