W małym Królestwie Piosenki

W małym Królestwie Piosenki Niebywałe Suwałki 43

XI Festiwal Piosenki Przedszkolnej to tygodnie przygotowań, wielkie emocje dzieci na scenie i rodzin zasiadających na widowni. Tegoroczna edycja przeglądu artystycznego zgromadziła 60 najmłodszych wykonawców z Suwałk, Augustowa i Puńska.

Jak podkreśliła Maria Jolanta Butkiewicz, dyrektor Przedszkola nr 7 w Suwałkach, organizującego wydarzeni – konkurs co roku gromadzi młodych artystów z miasta i sąsiednich powiatów. – Tym razem usłyszeliśmy 20 solistów i 12 zespołów, czyli aż 32 prezentacje – wymienia dyrektor.

Zgodnie z tradycją festiwal odbywający się w tym roku w galerii budynku historycznego w centrum Suwałki Plaza rozpoczęły piosenki w wykonaniu „Zielonej Półnutki”, zespołu, który od lat funkcjonuje przy Przedszkolu nr 7 w Suwałkach. Kolejna prezentacja należało do Julii Słabińskiej, ubiegłorocznej laureatki FPP. W prowadzenie wydarzenia chętnie włączyły się też dzieci z suwalskiej placówki nr 7, które zapraszały wszystkich do wizyty w Królestwie Piosenki.

Mieczysław Osys, dyrektor centrum Suwałki Plaza przypomina, że tego rodzaju wydarzenia to wielkie przeżycie dla młodych artystów. Sam wciąż pamięta swój pierwszy występ na scenie. Choć Plaza nie jest instytucją zajmującą się tym typem działalności, każda inicjatywa jest tam mile widziana – przypomina dyrektor.

Prezentacje festiwalowe wzbogacone zostały o występu zespołu tanecznego z Przedszkola nr 7, prowadzonego przez Jolantę Taraszkiewicz, a także o popisy wokalne uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Suwałkach, nad którymi pieczę sprawują Marlena Borowska oraz Dorota Frydrych.

Jury XI Festiwalu Piosenki Przedszkolnej (w składzie: przewodnicząca – Ewa Kozłowska, Joanna Zakrzewska oraz Ewa Niedźwiecka) uznało, że najlepszymi solistami w wieku 3-4 lat byli: Amelia Mroczkowska (Przedszkole nr 2), Izabela Kozikowska (Przedszkole nr 10) oraz Maciej Piotrowski (Przedszkole nr 4).

W kategorii 5-6 lat najlepszymi solistkami okazały się: Nikola Chomicz (Przedszkole nr 5), Julia Taraszkiewicz (Szkoła Podstawowa nr 7) oraz Weronika Żukowska (Szkoła Podstawowa nr 7). Najwyżej ocenione zespoły złożone z wokalistów w wieku 3-4 lat to: zespół trzylatków z Przedszkola nr 7 w Suwałkach, zespół czterolatków „Zajączki” – Przedszkole nr 3 w Suwałkach oraz zespół wokalny „Zirniukai”  z Przedszkola w Puńsku.

Trochę starsze rozśpiewane grupy przedszkolaków, które otrzymały nagrody to: „Wesołe Słoneczka”, Przedszkole nr 6 w Suwałkach, „Jedyneczki” z Przedszkola nr 1oraz „Jeżyki” z Przedszkola nr 3.

Współorganizatorem Festiwalu Piosenki Przedszkolnej było centrum Suwałki Plaza. Każdy z uczestników wydarzenia otrzymał upominek dzięki sponsorom: Urzędowi Miasta w Suwałkach, Młodzieżowemu Domowi Kultury, firmom: T-Mobile, Smyk, Cymes, Foto Roszkowski. Wsparcia organizatorom udzieliła także rada rodziców z Przedszkola nr 7, Kwiaciarnia Flora, Szulc Trading, portal „Niebywałe Suwałki”.

Patronem medialnym Festiwalu Piosenki Przedszkolnej były „Niebywałe Suwałki”.

Fot. Niebywałe Suwałki oraz Marcin Wasilewski – dumny tata.

Dodaj komentarz