Aby tradycji stało się zadość

0
27
Aby tradycji stało się zadość Niebywałe Suwałki 12

VII Festiwal Kultury Tradycyjnej „Oj Wiosna Ty Wiosna” dobiegł końca. Niedzielny finał wydarzenia dostarczył zgromadzonym w Czarnej Buchcie różnorodnych doznań muzycznych – począwszy od ballad suwalskich, a skończywszy na prezentacjach w ramach “przesłuchania do Kazimierza”, w czasie których Kazimierz oceniał artystów nie mniej surowo niż jury.

Najbardziej nieograniczonym żadnymi ramami punktem programu były przesłuchania do Kazimierza. Kto tego nie widział i nie słyszał, nawet wyobrazić sobie nie potrafi, co to znaczy, gdy grupa twórczych ludzi weźmie sobie do serca prezentacje artystyczne, i to z przymrużeniem oka. Wtedy przed publicznością pojawiają się nawet przedstawiciele „województwa szwedzkiego”, co to nie tylko śpiewać potrafią, ale bawią widownię nawet akrobatycznymi sztuczkami.

W trakcie VII edycji festiwalu „Oj Wiosna…” odbywały się warsztaty fotograficzne, filmowe i wokalne, a także wykłady, koncerty i potańcówki, z których festiwal słynie. O tegorocznym wydarzeniu opowiadają w „telegraficznym skrócie” Jerzy Czyżyński i Piotr Fiedorowicz oraz Paweł Luto.

Fot. Niebywałe Suwałki

Dodaj komentarz