Święto Siei na horyzoncie

1
122
Święto Siei na horyzoncie Niebywałe Suwałki 4

Stoiska z rybami wędzonymi i regionalnymi pysznościami, dobra zabawa przy apetycznie brzmiącej muzyce, do tego garść atrakcji dla najmłodszych, liczne konkursy oraz pichcenie przy ognisku. Tak zapowiada się dziewiąta odsłona „Święta siei”.

Piknik rodzinny odbędzie się 8 września w ogrodach Klasztoru Wigierskiego. Tego dnia, od godz. 13.00 na Półwyspie Wigierskim zabrzmi muzyka, a także rozejdą się zapachy specjalnie z tej okazji przygotowywanych specjałów.

Będzie to piknik dla wszystkich pokoleń. Najmłodsi mogą liczyć na opiekę doświadczonych animatorów ze Stowarzyszenia „Nie Po Drodze”, którzy dają gwarancję dobrej, bezpiecznej i mądrej zabawy. W tym czasie dorośli będą mogli wziąć udział w konkursach i wesołych rywalizacjach, aby beztrosko spędzić czas w urokliwym plenerze.

W programie dnia pieczenie ryb, poczęstunek z ryb wędzonych dla gości imprezy, pokaz garncarski i inne przykłady twórczej pasji. Uczestniczący „Święta Siei” będą mogli „obłowić się” również podczas jarmarku z żywnością regionalną, który przypomni smaki  tradycyjnych, domowych wyrobów. W ogrodach pojawią się także stoiska z rybami.

Pozostałe atrakcje mają być dla uczestników wspólnej zabawy miłą niespodzianką. Miłośnicy wyzwań sportowych i rywalizacji rodzinnych powinni być zadowoleni.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka  „Pojezierze Suwalsko-Augustowskie” (www.lgr-pojezierze.eu), podejmujące wiele inicjatyw o charakterze edukacyjnym i  proekologicznym.

Operacja współfinansowana przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego, zapewniającą inwestycję w zrównoważone rybołówstwo.

Fot. Ubiegłoroczne pokazy i zabawy podczas Święta Siei na Wigrach.

1 KOMENTARZ

Leave a Reply