Reklama

„Szczęśliwa siódemka” w drodze z Suwałk do telewizji

Data:

- Reklama -

„Ona i my” to młodzieżowy zespół, który powoli osiąga sukcesy na rynku muzycznym. Grupę istniejącą nieco ponad rok tworzy 7 osób. Młodzi muzycy sami piszą teksty, a w aranżacjach pomaga im opiekun i menedżer – Bernard Bogdan, znany m.in. z „Shamrocka”. Warto śledzić kolejne odcinki „Must be the Music”, aby przekonać się, jaki potencjał drzemie w zespole.

2011 rok był początkiem działalności grupy. Do czterech uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Suwałkach dołączali stopniowo kolejni. Sześć kompozycji, którymi mogą się teraz pochwalić, oscyluje wokół rocka połączonego ze swingiem, jazzem i bluesem. Mieszanka wybuchowa? Na pewno energetyczna, której warto posłuchać – i to nie tylko w telewizyjnym programie. Grupa ma już na swoim koncie singiel z dwiema piosenkami: „Ona i my” oraz „Słowa”.

„Ona i my” to zespół działający przy likwidowanym Młodzieżowym Domu Kultury w Suwałkach. Jego prowadzeniem zajmuje się Bernard Bogdan. Wiktor Bogdan, grający w bandzie na klawiszach, pisze teksty. Na scenie wykonuje je później Olga Waluś. Instrumentarium grupy tworzą także: gitarzysta Jaś Mielziuk, basista Mikołaj Michniewicz, trębacze: Radosław Sidorek oraz Jakub Faliński; na perkusji gra Michał Letkiewicz.

„Must be the music” to przygoda, wielka szansa, ale nie pierwszy sukces grupy. Zespół „Ona i my” zakwalifikował się do Finału Ogólnopolskiego Konkursu Muzycznego dla Dzieci i Młodzieży „Przebojowy Muzyk 2012″ w kategorii „Przebojowy Zespół”. Gala finałowa odbędzie się 29 września w Warszawie w Centrum „Łowicka”. Wcześniej grupa zdobyła I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu „Muszelki Wigier” 2012.

Fot. Archiwum zespołu oraz Niebywałe Suwałki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

„Jemioła & Szwed” – mistrzowski występ na wesoło

Lato kojarzymy z odpoczynkiem, relaksem – w ten nastrój...

Sylwestrowa noc z muzyką

W ostatni wieczór roku, Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza w...

Młodzi tancerze obsypani nagrodami – Studio Tańca RADOŚĆ po występie w Grecji

  Ich występ oczarował jury i publiczność - tak należy...