Włącz się do walki z białaczką

0
25
Włącz się do walki z białaczką Niebywałe Suwałki 13

– To nic nie boli i nic nie kosztuje – tak Maria Sienkiewicz z Fundacji „Promyk” zachęcała suwalczan do rejestracji w bazie potencjalnych dawców szpiku. Potrzebujących jest wciąż wielu, z myślą o nich lokalna organizacja wraz z DKMS Polska i suwalską PWSZ zorganizowały w niedzielę koncert “Wspólnie przeciw białaczce”.

W auli im. prof. Bronisława Geremka w PWSZ w Suwałkach nie było tłumów. Na miejscach dla publiczności usiedli rodzice chorych dzieci, lekarze, dawcy szpiku i suwalczanie, którzy nie są obojętni na cierpienie innych. Z apelem o honorowe oddawanie szpiku zwrócił się również  tata 9-letniej Julii, która czeka na przeszczep. O swoich doświadczeniach mówił także ojciec Kuby, dla którego dawcą szpiku jest jego 5-letnia siostra.

Wzruszające opowieści były tylko jedną z części koncertu. Program artystyczny z udziałem zespołu “Ona i my”, Karoliny Słabińskiej z “Beciaków” oraz grupy tanecznej „Dotyk” był miłym akcentem w trakcie popołudnia z ważną tematyką. Agnieszka Kalinowska, która podarowała szpik choremu z Holandii, wspominała o swoich doświadczeniach, o pobieraniu krwi i przekonywała, by podarować cząstkę siebie. Suwalczanka czeka obecnie na wieści z DKMS dotyczące przeszczepu.

W bazie potencjalnych dawców będzie można zarejestrować się w najbliższą środę – 17 października. W patio PWSZ w Suwałkach przeprowadzona zostanie kolejna akcja rekrutacyjna – potrwa w godz. 11.00-18.00.

 Fot. Niebywałe Suwałki oraz plakat akcji DKMS

Dodaj komentarz