Niepełnosprawni są wśród nas

0
66
Niepełnosprawni są wśród nas Niebywałe Suwałki 14

3 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością. W Suwałkach obchody zorganizowane zostały w centrum Suwałki Plaza z inicjatywy pracowników Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością został ustanowiony w 1992 roku przez ONZ. Program tegorocznych obchodów obejmował spotkanie w galerii w budynku historycznym, połączone z programem artystycznym, prezentowanym przez uczniów SOSW nr 1 w Suwałkach oraz wystawą wyrobów rękodzielniczych i rysunków.

Radosne piosenki i starannie przygotowany spektakl, oparty na baśni Hansa Christiana Andersena „Dziewczynka z zapałkami” wpisały się doskonale w ideę wydarzenia. Pełne prawo do uczestniczenia w życiu społecznym, o czym na początku spotkania wspomniała Aleksandra Muszczynko, dyrektor SOSW, to jeden z priorytetów funkcjonowania tej suwalskiej placówki. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Suwałkach w 2012 roku obchodzi 60-lecie istnienia. Obecnie uczęszcza do niego 175 uczniów oraz 80 dzieci objętych wczesnym wspomaganiem.

W obchody Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnością włączyły się: Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej i ich prowadzący oraz członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci „Jesteśmy Razem” – organizacji pożytku publicznego, wspierającej działalność suwalskiego ośrodka.

Fot. Niebywałe Suwałki

Dodaj komentarz