Szukają talentów. W Suwałkach będzie casting do filmu o Powstaniu Warszawskim „Miasto 44”

Szukają talentów. W Suwałkach będzie casting do filmu o Powstaniu Warszawskim

Młodzi mieszkańcy Suwałk i Białegostoku mają szansę na wzięcie udziału w jednym z najgłośniejszych projektów filmowych ostatnich lat. W tych właśnie miastach odbędzie się pierwsza tura castingów do filmu „Miasto 44” w reż. Jana Komasy, twórcy „Sali samobójców”.

Informacje o projekcie „Miasto 44” pojawiały się już 6 lat temu. Wtedy też rozpoczęły się przygotowania do realizacji pierwszego współczesnego filmu, którego akcja toczyć się będzie na tle Powstania Warszawskiego. Dla producenta filmu –  Michała Kwiecińskiego z Akson Studio [producenta filmów „Czas Honoru”, „Przepis na życie”, „Wałęsa”, „Katyń” – red.] film o Powstaniu był od wielu lat projektem priorytetowym, wymagającym starannego przygotowania merytorycznego. Premiera filmu odbędzie się w 70. rocznicę wybuchu Powstania – w sierpniu 2014 roku. Realizacja filmu „Miasto 44” w reżyserii Jana Komasy oficjalnie weszła we właściwą fazę. W najbliższych dniach, w dwóch miastach, rozpoczynają się castingi do filmu.

Producenci i reżyser zaznaczają, że zarówno w rolach głównych, jak i drugoplanowych pragną obsadzić aktorów do tej pory nieznanych szerszej publiczności. – Liczymy, że castingi pomogą nam odnaleźć talenty i osobowości bez rozbudowanego CV aktorskiego, ale z cechami, których szukamy – podkreśla Olga Kwiecińska, szefowa działu PR w Akson Studio. – To szansa dla tych, którzy chcą zaistnieć w polskim filmie przy okazji jednego z najważniejszych filmów ostatnich lat, bo takie ambicje wiążemy z „Miastem 44” – dodaje. Ekipa „Miasta 44” poszukuje osób w wieku od 16 do 24 lat, obdarzonych wrażliwością i umiejętnościami aktorskimi, które rozkwitnąć mogą pod okiem jednego z najciekawszych reżyserów nowego pokolenia.

Castingi odbędą  się w 11 grudnia w Białymstoku w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury („Sala galeria”) przy ul. Św. Rocha 14 oraz 12 grudnia w Suwałkach w „Sali granatowej” Suwalskiego Ośrodka Kultury przy ul. Noniewicza 71 (godz. 9.30 – 19.00).

Strona Akson Studio.

Fanpage Akson Studio.

3 KOMENTARZE

Dodaj komentarz