Suwalska Rodzina Plus

0
139
Rodzina na „Cztery Plus” Niebywałe Suwałki
Fot. www.freedigitalphotos.net
Fot. www.freedigitalphotos.net
Fot. www.freedigitalphotos.net

Wyniki konsultacji społecznych, dotyczących programu wsparcia rodzin wielodzietnych w Suwałkach, będą tematem kolejnej sesji z udziałem radnych. Głosy mieszkańców i ich zainteresowanie propozycją wpłynęły na zmianę kilku istotnych zapisów programu.

„Rodzina Cztery Plus” w fazie projektu dotyczyła m.in. przyznania ulg dla rodzin z czworgiem dzieci i więcej na korzystanie z aquaparku, przejazdów komunikacją miejską, czy zakup biletów na imprezy organizowane przez Suwalski Ośrodek Kultury. Wyniki konsultacji społecznych wskazują, że suwalczanie mieli także inne pomysły. Niektórzy próbowali przeforsować zniżki już dla rodzin z dwójką dzieci, a także przyznanie ulg komunikacyjnych dla rodziców jadących bez dzieci, np. do pracy. Ta ostatnia propozycja nie wejdzie w życie ze względu na zbyt wysokie koszty.

Można uznać, że sukcesem jest rozszerzenie programu na rodziny 3+, które również zostaną włączone do programu. W ich przypadku obowiązywać mają wszystkie ulgi poza tą na zakup biletów komunikacji miejskiej. Propozycje wysokości ulg będą jednak inne niż dla rodzin z minimum czworgiem dzieci. W większości przypadków chodzi o 50-procentowe upusty na wstęp do wspomnianego już aquaparku, do Muzeum Okręgowego, na ściankę wspinaczkową, korty tenisowe, lodowisko, pobyt w żłobku i przedszkolu. Rodziny – również ze względu na kwestie finansowe – nie zostaną objęte bezpłatnymi szczepieniami przeciwko grypie, choć uczestnicy konsultacji społecznych i takie rozwiązania proponowali.

Postulat dotyczący pomocy rodzicom w poszukiwaniu pracy i zatrudnienie ich przy pracach interwencyjnych także nie doczekał się pozytywnego rozpatrzenia. Tu autorzy programu uznali, że wniosek mieszkańców jest za mało konkretny.

Informacja z realizacji programu będzie publikowana raz w roku.

Leave a Reply