Reklama

„To nie koniec świata…” – suwalski „Ojciec Mateusz”?

Data:

- Reklama -
Fot. www.freedigitalphotos.net
Fot. www.freedigitalphotos.net

Mowa tu o Suwałkach. Wiele osób określa nasze miasto właśnie końcem świata, a okazuje się, że wcale tak nie jest. Świadczy o tym chociażby fakt, że telewizja Polsat postanowiła nakręcić w Suwałkach serial. Będzie nosił tytuł „To nie koniec świata…” i będzie emitowany już jesienią tego roku – informują przedstawiciele ratusza.

Informacja prasowa.

„To nie koniec świata…” to pełna humoru historia, której motorem jest zderzenie dwóch zupełnie różnych miejsc – Warszawy i Suwałk. Jak w każdym serialu – musi być też miłość. I będzie – pomiędzy głównym bohaterem Pawłem, którego los ześle do Suwałk, i Anią, suwalczanką, absolwentką AWFu, która prowadzi klub piłkarski dla młodych chłopaków. I to na razie tyle szczegółów z fabuły serialu.

– Najważniejsze przy okazji realizacji tego serialu jest to, że będzie to całkowicie darmowa promocja Suwałk. Inne samorządy płacą, by w ich miastach kręcić seriale. My nie zapłacimy ani złotówki za to, że serial będzie realizowany akurat w Suwałkach – informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

To, że serial powstanie w Suwałkach wynika z zainteresowania tym regionem przez Telewizję Polsat oraz faktu, że główny scenarzysta jest związany z Suwalszczyzną. Serial emitowany będzie jesienią, w środku tygodnia, w godzinach wieczornych.

– To jest bardzo dobra promocja dla miasta. Najbardziej na takich serialach skorzystał na przykład Sandomierz, gdzie kręcony jest serial „Ojciec Mateusz”. Pozostaje mieć nadzieję, że dzięki serialowi będziemy znani w telewizji nie tylko z mapy pogody – choć to też jest bardzo dobra promocja – mówi Agnieszka Szyszko, naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej i Promocji Urzędu Miejskiego w Suwałkach.

Firma, która produkuje serial poprosiła suwalski Urząd Miejski o pomoc przy nawiązaniu kontaktów i znalezieniu planów zdjęciowych. Na pewno w serialu będzie często pokazywany stadion piłkarski przy ulicy Zarzecze oraz suwalski Urząd Miejski.

19 KOMENTARZE

  1. a potem wszystkie seriale bedą kręcone w Suwałkach np "Na Wesołej", "Na Chłodnej gorące serca 2 ", "Północ po północy" Serial o wilkołakach, "Klątwa Małej Huty" "Wieczna zmarzlina Gniew Mamutów"

    • Ależ Solorz nie ma na celu promocję Suwałk, chłopaki! On chce po prostu na tym serialu zarobić słupkami oglądalności i wszystko mu jedno, czy rzecz będzie się działa w Jaśle czy w Suwałkach. Dla mnie brzmi to wiarygodnie. I się cieszę, choć akurat seriale

    • Wydaje mi się, że jakby to była prawdziwa informacja to UM S. dawno już wszędzie taką informacje posyłał w świat i chwaliłby się tym, i zwołał konferencję, i rozdał dodatkowe włócznie Jaćwinga zasłużonym 😉 Jednak taki serial to byłaby promocja miasta bardzo dobra!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

O potrzebach młodzieży – (Nie)Dorzeczne rozmowy w Plazie

Niemal półtora miesiąca po wrześniowym spotkaniu na Bulwarach grono,...

Wrześniowe (Nie)DoRzeczne rozmowy o przyszłości Suwałk

Nowe miejsce – z niedługim stażem działania, ale już...

X Muza w obronie przyrody – pokaz filmu „8 Gifts Of The World” w Cinema Lumiere

Obawa o środowisko, o nasz świat, wewnętrzna potrzeba –...

Śladami Andrzeja Wajdy – animacje w trakcie Festiwalu Filmowego „Wajda na nowo”

Wajda blues to warsztaty adresowane do dzieci, dorosłych, całych...