Spacer śladami Miłosza – multimedialny przewodnik po Krasnogrudzie jest już gotowy

0
148
Spacer śladami Miłosza - multimedialny przewodnik po Krasnogrudzie jest już gotowy Niebywałe Suwałki 25

Milosz_KrasnPrezentacja „Abecadła dzieciństwa” to jedno z prawie 70 wydarzeń, które miały miejsce w Tygodniu Akademii Orange. Wydarzenie promujące edukację kulturalną z wykorzystaniem multimediów w rozwijaniu twórczości młodzieży to efekt półrocznej pracy uczestników Lektorium Sejneńskiego i tamtejszego Klubu Włóczęgów.

Projekt „Abecadło dzieciństwa – krasnogrudzki Miłosz” realizowany był podczas kilku starannie zaplanowanycn spotkań. Na jednym z nich młodzi ludzie własnoręcznie budowali aparaty fotograficzne z pudełek po butach, a następnie robili zdjęcia dworu i parku w Krasnogrudzie, przygotowywali też drzewo genealogiczne – instalację artystyczną. Wszystkie te działania – choć wydawałoby się, że zupełnie odmienne – tworzą pewną całość. Jest nią multimedialny przewodnik po Krasnogrudzie, który dopracowali pod względem estetycznym i funkcjonalnym Katarzyna Nestorowicz i Marcin Nowicki ze Studia „Noviki”.

Edukacja kulturalna w tej wersji opierać się będzie na eksploracji dworu i okolic, analizie tekstów literackich, wspomnień, listów, poznawaniu historii mieszkańców dworu, fascynujących historii związanych z noblistą oraz niekonwencjonalnej interpretacji twórczości poety. Więcej o idei projektu i działaniach przeprowadzonych w czasie jego realizacji można przeczytać w artykule: „Multimedia w krasnogrudzkim dworze”.

Prezentacja „Abecadła” odbyła się 1 czerwca. Było to jedno z wielu wydarzeń wpisujących się kulturalną mapę Polski według Akademii Orange. Na realizację projektów w tej edycji Fundacja Orange przeznaczyła w sumie 900 tysięcy złotych. Prezentację przewodnika poprzedziła gra terenowa wprowadzająca gości dworu w klimat multimedialnego przedsięwzięcia.

Fot. Niebywałe Suwałki

Leave a Reply