Reklama

Gamesroom, wykłady i sesje RPG

Data:

- Reklama -

Gamesroom_0002Coraz częściej, kiedy mówi się o grach towarzyskich, nie bez powodu pada słowo Renesans. Potrzeba kontaktu z grupą rówieśniczą od zawsze była naturalnym odruchem każdego pokolenia, a najlepszą do tego okazją stały się gry. Przekonali się o tym również uczestnicy I Festiwalu Fantastyki w Suwałkach.

Autor: Tomasz Sawicki

Pod koniec lat 90-tych boom na gry video lekko zmarginalizował planszówki, a w powszechnym obiegu pozostały tylko najbardziej znane tytuły, takie jak: Eurobiznes, Szachy, czy Scrabble. Dzisiaj gry towarzyskie wracają do łask dzięki mnogości tematycznej oraz rozwiniętej formie wizualnej. Jeśli rodzice nadal się łudzą, że granie jest infantylną startą czasu, mogą bardzo się zdziwić, jak wymagające intelektualnie są współczesne karcianki, planszówki, czy RPGi.

Niestety, za dobrą jakością idzie także wysoka cena, wysoka na tyle, że może ochłodzić zapał przeciętnego gimnazjalisty. Festiwal był więc nie lada gratką dla fanów gier, bowiem przez praktycznie całe trzy dni, dzieci, młodzież i dorośli mogą do woli pograć w tzw. gamesroomie (patio SOK). Dostępne były tam praktycznie wszystkie nowe tytuły, niektóre świeżo po premierze. Dodatkowo istniała możliwość wzięcia udziału w kilku turniejach kultowej gry Magic the Gathering.

Inną ciekawą atrakcją okazały się wykłady nt. sesji RPG, czyli gier odbywających się w ściśle określonych światach (np. Warhammer, Dungeons & Dragons), ale toczonych w wyobraźni graczy. Nabytą podczas wykładów wiedzę można było sprawdzić podczas prawdziwej sesji (gra Dzikie Pola).

Nierozłącznym elementem gier RPG jest czytanie i praca wyobraźni, co w dzisiejszym świecie mediów wydaje się być wypierane przez „gotowce” na konsole czy PC. Nie demonizujmy i nie odrzucajmy jednak gier komputerowych, wśród nich także możemy odnaleźć wiele legendarnych tytułów posiadających wysoki potencjał towarzyski i turniejowy, chociażby Heroes of Might and Magic, czy Disciples. Mamy nadzieję, iż w kolejnej edycji Festiwalu Fantastyki, ich też nie zabraknie.

Fot. Niebywałe Suwałki – Pieczę nad gamesroomem sprawowała ekipa „Gratosfery”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Rossmann Run: rekordowy bieg w Łodzi i jeden z największych biegów z aplikacją na świecie

Mamy rekord! W 21. Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run...

Kolejny długi weekend przed nami

Zbliża się długi weekend połączony ze świętem Bożego Ciała....

PKS Nova przeprowadza ankietę wśród mieszkańców województwa podlaskiego

Zbigniew Wojno, nowy prezes PKS Nova, w informacji prasowej...

Miasta muszą stworzyć plany klimatyczne

Nadchodząca reforma prawna w Polsce wprowadzi istotne zmiany w...