Reklama

Dyskusje o filmie od października w Suwałkach

Data:

- Reklama -
Kadr z filmu "Hadewijch".
Kadr z filmu „Hadewijch”.

Działalność lokalnego Dyskusyjnego Klubu Filmowego rozpocznie pokaz filmu „Hadewijch”, który odbędzie się 7 października. Reaktywacja DKF-u to okazja, by obejrzeć niekomercyjne produkcje z Francji, Turcji, Bośni i Hercegowiny, Węgier i Szwecji.

Inicjatorką wznowienia działalności DKF „po latach” jest Anatolia Gagacka. Jej pomysł bazuje na znanym schemacie klubów filmowych, który w wersji suwalskiej będzie realizowany w poniedziałki – dwa razy w miesiącu. Spotkania i rozmowy o filmie prowadzone mają być od godz. 18.00 w sali kameralnej Suwalskiego Ośrodka Kultury przy ul. Papieża Jana Pawła II 5.

– W programie znajdą się filmy nagradzane na światowych festiwalach, prezentujące kino niekomercyjne, których nie zobaczymy w telewizji. Każdy z nich poprzedzi prelekcja i zakończy dyskusja – tłumaczy Anatolia Gagacka.

Pierwszy pokaz już już 7 października. Będzie to francuski film „Hadewijch” z 2009 roku, produkcja Bruna Dumont o religii, wierze, cielesności, współczesnej ignorancji Zachodu i miejscu religii we współczesnym świecie, a także o spotkaniu z odmiennością. Film otrzymał nagrodę krytyków FIPRESCI na IFF Toronto w 2009 r. W gronie laureatów nagrody Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych znajdują się także Roman Polański, Woody Allen i Pedro Almodóvar.

Spotkania DKF nie są bezpłatne. Karnety na trzy miesiące w cenie 30 zł można nabyć w kasie SOK. Za pojedynczy pokaz trzeba zapłacić 10 zł. Informacje o cyklu DKF i poszczególnych projekcjach znajdują się w naszym kalendarzu.

Cykl odbywa się pod patronatem „Niebywałych Suwałk” i „DwuTygodnika Suwalskiego”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

O potrzebach młodzieży – (Nie)Dorzeczne rozmowy w Plazie

Niemal półtora miesiąca po wrześniowym spotkaniu na Bulwarach grono,...

Wrześniowe (Nie)DoRzeczne rozmowy o przyszłości Suwałk

Nowe miejsce – z niedługim stażem działania, ale już...

X Muza w obronie przyrody – pokaz filmu „8 Gifts Of The World” w Cinema Lumiere

Obawa o środowisko, o nasz świat, wewnętrzna potrzeba –...

Śladami Andrzeja Wajdy – animacje w trakcie Festiwalu Filmowego „Wajda na nowo”

Wajda blues to warsztaty adresowane do dzieci, dorosłych, całych...