Reżyser filmu o młodych ludziach z Raczek ma szansę na prestiżową nagrodę

0
27

Nagroda_MachulskiegoKuba Pietrzak został nominowany do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego w kategorii „Najlepsze zdjęcia”. Dostrzeżony film, czyli „Tu Gdzie Jestem”, został zrealizowany w ramach warsztatów filmowych podczas VI edycji festiwalu “Oj Wiosna, Ty Wiosna” w czerwcu 2011 roku.

Szóstka przyjaciół opowiada o swojej miejscowości i planach na przyszłość. O tym, że czasem zmagają się z kompleksem prowincji czy brakiem dostępu do teatru i basenu, ale też o tym, że w Raczkach przeżyli ważne chwile swojego życia. Zdjęciami i montażem zajął się Kuba Pietrzak. Reżyser filmu zdecydował, że wkraczającym w dorosłe życie mieszkańcom Raczek zada trzy pytania. Młodzi ludzie opowiadali za co kochają to miejsce, za co go nienawidzą i jak widzą przyszłość Raczek w perspektywie 10 lat. Więcej o filmie w artykule: Raczki według młodych.

W tej samej kategorii nominacje otrzymali: Nicolas Villegas Hernandez za film „Potwór”w reż. Piotr Ryczko, Patryk Jordanowicz za film „Podróż z bagażem podręcznym”, reż. Arkadiusz Biedrzycki oraz Bartosz Bieniek za film „Święto zmarłych”, reż. Aleksandra Terpińska.

Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego przyznawane są co roku najzdolniejszym twórcom filmowym, działającym w nurcie kina niezależnego. Nominowanych wyłaniają składy jurorskie najważniejszych polskich festiwali kina offowego: Międzynarodowego Forum Niezależnych Filmów Fabularnych; Ogólnopolskich Spotkań Filmowych “Kameralne Lato” w Radomiu; Festiwalu Kina Amatorskiego i Niezależnego KAN we Wrocławiu; Międzynarodowego Festiwalu Filmowy “Zoom – Zbliżenia” w Jeleniej Górze; Międzynarodowego Festiwalu Kina Autorskiego “Quest Europe” w Zielonej Górze; Festiwalu Filmowego Kino Poza Kinem “Filmowa Góra” w Zielonej Górze; Solanin Film Festiwal w Nowej Soli.

Wśród laureatów nagrody w kategorii „Najlepszy aktor” znalazł się m.in. Grzegorz Mielczarek za film “Brzydkie słowa” (reż. Marcin Maziarzewski). W sierpniu gimnazjaliści i licealiści uczestniczący w projekcie „Make a Mov(i)e” mieli okazję obejrzeć tę produkcję i spotkać się z reżyserem filmu. Więcej w artykule: O kilku takich, co Uruchomili Obraz.

Więcej informacji o nagrodzie można znaleźć na stronie: www.janmachulski.pl

Tu gdzie jestem from Kuba Pietrzak on Vimeo.

Dodaj komentarz