Reklama

Klaster dla administracji i biznesu z branży ICT

Data:

- Reklama -

PNTPW_konferencja_4W dzisiejszych czasach trudno przecenić rolę edukacji cyfrowej. To właśnie dzięki stale zdobywanej specjalistycznej wiedzy i umiejętnościom poruszania się także w elektronicznym świecie, jesteśmy w stanie robić rzeczy jeszcze do niedawna uznawane za trudne czy czasochłonne. Rolą Północno-Wschodniego Klastra Edukacji Cyfrowej jest dzielenie się ową wiedzą – temu też służyć ma seminarium skierowane do administracji i biznesu z branży ICT, które odbędzie się 15 listopada w Warszawie.

Rozwój kompetencji cyfrowych determinuje niejako naszą pozycję w obecnym świecie. Wiedza ta dziś nie tylko ułatwia nam codzienne życie, ale w znaczącym stopniu wpływa także na naszą wartość w oczach potencjalnego pracodawcy.

Najbliższą okazją na zapoznanie się z możliwościami pogłębienia tego typu umiejętności będzie seminarium zatytułowane „Północno-Wschodni Klaster Edukacji Cyfrowej. Oferta szkoleń i usług profesjonalnych”. Spotkanie odbędzie się 15 listopada na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, przy ul. Koszykowej 75.

To skierowane przede wszystkim do administracji i reprezentantów biznesu z branży teleinformatycznej seminarium ma na celu zaprezentowanie wspólnej oferty firm zrzeszonych w ramach Klastra. W programie spotkania oczywiście nie zabraknie prelekcji przedstawicieli podmiotów działających w tej organizacji.

Wśród prelegentów pojawi się zarówno dr inż. Wojciech Winogrodzki, prezes spółki T-Matic, który opowie o „Vir2reality – o wyścigu między wyobraźnią i rzeczywistością”, jak i Marlena Ewa Kazoń z firmy „W Harmonii”, prezentująca „E-kompetencje – platformę pokazującą wszystko”.

Ponadto, w programie spotkania znajdzie się wyjaśnienie istotnej roli edukacji cyfrowej w świecie współczesnych mediów i marketingu, ale także podczas codziennej pracy inżynierów. Znaczną część seminarium organizatorzy postanowili poświęcić na zagadnienie kompetencyjnego wsparcia procesów transformacji cyfrowych usług administracji lokalnej i regionalnej (usługi publiczne, edukacja, zdrowie). Tę swoistą propozycję współpracy dla sektora prywatnego przedstawi Anna Siemek-Filuś ze Stowarzyszenia „Miasta w Internecie”.

Mając na uwadze największy atut Północno-Wschodniego Klastra Edukacji Cyfrowej, czyli jego ofertę pakietową – realizację ambitnych szkoleń z zakresu kompetencji cyfrowych realizowanych w komfortowych i nowoczesnych warunkach, głos zabierze także Wiktor M. Raczkowski – prezes Parku Naukowo-Technologicznego Polska-Wschód w Suwałkach, prezentujący zaplecze infrastrukturalne Klastra, a dr inż. Ludmiła Pietrzak, właścicielka firmy InterTim, opowie o problemie „Zasilania cyfrowych rejestrów publicznych”.

Dopełnieniem całości będzie zapoznanie uczestników seminarium z unikalną propozycją turystyczną regionu, która bazuje na niespotykanych nigdzie indziej walorach przyrodniczych. Suwalszczyznę jako idealne miejsce zarówno do pracy, jak i wypoczynku, zaprezentuje Mirosław Szyszko z firmy „Mirage”

Północno – Wschodni Klaster Edukacji Cyfrowej to innowacyjny i jedyny taki w kraju ośrodek edukacji cyfrowej skupiający obecnie 17 firm, instytucji i organizacji. Jego członkami są: Park Naukowo – Technologiczny Polska – Wschód w Suwałkach (lider projektu), T-Matic Grupa Computer Plus, Setup, Intertim, Pro-fis, Agencja PR Publicum, MTL Creation, W Harmonii, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. prof. E.Szczepanika w Suwałkach, Augustowskie Centrum Edukacji, , Stowarzyszenie „Miasta w Internecie”, Fortem, Ghaj, Stowarzyszenie Wspierania Edukacji i Rozwoju Aktywności Zawodowej „EUROPA” – Edukacja – Rozwój – Praca – Aktywność , Agencja Interaktywna Pumo, BHU Mirage, Extra Beer Agnieszka Makowska.

Klaster stanowi odpowiedź na znaczące zapotrzebowanie rynku na profesjonalne usługi szkoleniowe, metodyczne podnoszenie kompetencji cyfrowych społeczeństwa oraz rozwijającą się digitalizację polskiej gospodarki.

Dzięki współpracy wielu podmiotów, stanowi konkurencyjne środowisko wiedzy, łączące bogatą i zróżnicowaną ofertę programową, merytoryczne i dydaktyczne kompetencje wykładowców, efektywne formy nauczania, nowoczesną infrastrukturę z nieprzeciętnymi walorami turystycznymi Suwalszczyzny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Wywiad z Robertem Osydą, kandydatem na prezydenta Suwałk

Wydawało się, że walka o fotel prezydenta Suwałk rozegra...

O potrzebach młodzieży – (Nie)Dorzeczne rozmowy w Plazie

Niemal półtora miesiąca po wrześniowym spotkaniu na Bulwarach grono,...

Wrześniowe (Nie)DoRzeczne rozmowy o przyszłości Suwałk

Nowe miejsce – z niedługim stażem działania, ale już...

Koniec boomu na estoński CIT. Dane nie pozostawiają złudzeń

Według Ministerstwa Finansów, w pierwszych czterech miesiącach br. tzw....