Kolejna bohaterka wybrana

0
47

Konkurs Nasz Bohater trwa. W październiku kilkuosobowe jury zaproszone do obrad przez przedstawicieli Fundacji “Lilia” nagrodziło tym tytułem Izabelę Biel za jej działania na rzecz społeczności lokalnej – zbiórki dla Domu Dziecka w Pawłówce, zbiórki karmy dla schroniska w Suwałkach oraz liczne kiermasze organizowane na rzecz najbardziej potrzebujących.

Decyzję podjęło jury w składzie: Anna Walijewska-Maksymowicz – wiceprezes Zarządu Fundacji EGO, Katarzyna Walijewska – wiceprezes Zarządu Fundacji Zwierzęta Niczyje, Łukasz Nadzieja – Prezes Zarządu Fundacji Lilia, Monika Wiśniewska – wolontariuszka Szlachetnej Paczki oraz Paulina Jasionowska – uczennica Zespołu Szkół nr 2.

Izabela Biel jest nauczycielką w klasie I-III w Zespole Szkół w Przebrodzie. Od pięciu lat prowadzi w tej placówce zajęcia pod hasłem: “Warto pomagać – i Ty zostań wolontariuszem”. Jak sama twierdzi – wolontariat jest jej sensem życia, ciszy się, że może choć trochę pomóc innym. Wraz z wolontariuszami aktywnie podejmuje prace na rzecz społeczności lokalnej. Młodzież raz w tygodniu pomaga młodszym w odrabianiu lekcji, w nauce, rozwiązywaniu codziennych problemów. Izabela Biel działa również w Stowarzyszeniu Edukacji i Rozwoju oraz w Fundacji Prometeusz, których celem jest edukacja dzieci i młodzieży ze wsi. Laureatka nagrody dołączyła także do drużyny Super W – wolontariuszy Szlachetnej Paczki.

Pierwszym bohaterem – wyróżnionym w ubiegłym miesiącu – został Grzegorz Kalejta.

Dodaj komentarz