Odczytaj i zapisz siebie

0
45
Czarne warsztaty pisania prozą – okiem Takatuki Niebywałe Suwałki 2
Fot. www.freedigitalphotos.net
Fot. www.freedigitalphotos.net
Fot. www.freedigitalphotos.net

A może w tym roku jesień i zima upłyną z dobrą książką, i w doborowym towarzystwie? Suwalski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na cykl warsztatów literackich pt. „Odczytać i zapisać siebie”.

W programie zajęć:

  • wspólna interpretacja dzieł literackich, w tym książek finalistów NIKE i laureatów Literackiej Nagrody Nobla. W rozmowach o książce instruktorka – Krystyna Kozioł stawia na swobodę myślenia i mówienia uczestników warsztatów, sama ograniczając się do roli opowiedzenia o kontekście, w jakim powstała książka oraz sprawnego moderatora twórczej dyskusji.
  • samodzielne próby literackie – uczestnicy poznają różnicę między felietonem, esejem i reportażem, a co więcej: sami nauczą się je pisać. Będziemy tworzyć szybkie newsy, typowe dla wydań gazet codziennych, recenzje teatralne, filmowe i literackie oraz długie opowiadania. Po to, żeby później wspólnie o nich rozmawiać.
  • prowadzenie spotkań z pisarzami, artystami i animatorami kultury – Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza na otwarte spotkania ludzi, z którymi warto rozmawiać. Uczestnicy warsztatów literackich będą mieli okazję sprawdzić się jako osoby prowadzące takie spotkania i moderatorzy paneli dyskusyjnych.

Na zajęcia SOK zaprasza wszystkich powyżej 14 roku życia.

Pierwsze zajęcia odbędą się 11.11 (poniedziałek) o godz. 18.30 w sali nr 2.23 Suwalskiego Ośrodka Kultury.

Instruktorka: Krystyna Kozioł, redaktorka i teatrolog. Informacje pod tel. 667 447 474.

Dodaj komentarz