Białostockich pojedynków ciąg dalszy – tym razem Arleta Godziszewska vs Aleksandra Maj

0
60
Fot. Bartek Warzecha

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zaprasza na kolejną odsłonę nowego teatralnego cyklu na „Scenie na dole”. W czwartek, 12 grudnia o godz. 19.00 w “Wariatce” w ramach „Pojedynków” zmierzą się: Arleta Godziszewska oraz Aleksandra Maj.

„Pojedynki” to niepowtarzalne wydarzenie, specjalnie wymyślane i tworzone danego wieczoru. Po raz kolejny aktorzy na oczach publiczności będą zmieniać się w postaci, w danym momencie tworzyć nową, nieistniejącą jeszcze chwilę temu, wciągającą rzeczywistość. Jako pierwsi przed publicznością zaprezentowali się Rafał Olszewski oraz Mateusz Witczuk. Tym razem w aktorskim pojedynku zmierzą się Arleta Godziszewska oraz Aleksandra Maj.

Widzowie ponownie mają szansę stworzyć własny scenariusz tego wieczoru. Wystarczy, że opiszą postać, miejsce oraz zdarzenie, którego przebieg chcieliby zobaczyć na scenie, wg poniższego schemat: po pierwsze „postać” (w 10 zdaniach): jej wiek, cel (co ma do załatwienia, do czego dąży) oraz jakie problemy napotka na swojej drodze; po drugie „miejsce” (w 10 zdaniach): rzeczywiste lub fantastyczne, porę dnia oraz krótki opis otoczenia, w którym znajduje się opisana wcześniej postać; po trzecie „zdarzenie” (w 15 zdaniach): jego początek, przebieg, punkt kulminacyjny oraz Swoje propozycje należy przesyłać na adres: widzowie@dramatyczny.pl.

Najciekawsze pomysły zostaną nagrodzone zaproszeniami na spektakle Teatru. Grudniowa odsłona „Pojedynków” na „Scenie na dole” w Wariatce Restaurant & Cocktail Bar (ul. Elektryczna 12, siedziba Teatru) już w czwartek, 12 grudnia o godz. 19.00. Bilety w cenie 15 zł dostępne są w Kasie Teatru oraz na www.dramatyczny.pl/bilety.

W tym sezonie patronat nad wydarzeniami organizowanymi przez Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki sprawują również “Niebywałe Suwałki”.

Dodaj komentarz