Reklama

Odkryj fascynującą krainę Jaćwingów (film)

Data:

- Reklama -

Suwalszczyznę i zlokalizowaną po sąsiedzku wschodnią część Mazur (zwanych często Mazurami Garbatymi) łączy wiele podobieństw, choć każda z nich ma inny charakter. 

Suwałki, Augustów, Sejny, Ełk, Gołdap i Olecko współpracują na rzecz rozwoju turystyki i wspólnej promocji w ramach projektu: Rozwój potencjału Turystycznej Sieci Współpracy „Klaster Suwalszczyzna-Mazury” w partnerstwie z sektorami kreatywnymi.

Dawniej była to jedna kraina zamieszkiwana przez Jaćwingów, a do dzisiaj wspólną cechą mieszkańców tych ziem jest gościnność i życzliwy stosunek do przybysza. Żywa jest tu wciąż tradycja pogranicza, na którą składa się bogactwo różnych kultur i obyczajów – tworzące wraz z dziką przyrodą niepowtarzalny klimat regionu.

Nasze krainy atrakcyjne są o każdej porze roku. Wiosną, latem i jesienią miłośnicy: wędkowania, żeglowania, pływania kajakiem, jazdy konno, rowerem, czy też wędrówek pieszych – będą jednakowo zadowoleni, znajdując tu mnóstwo możliwości oddawania się swoim pasjom. Natomiast zimą, kiedy śnieg utrzymuje się znacznie dłużej niż w innych rejonach Polski, funkcjonują tu nowoczesne wyciągi z trasami zjazdowymi dla nart i snowboardów, a pozostałe tereny nadają się idealnie do wypraw na nartach biegowych.

Zapraszając na Suwalszczyznę i Mazury, chcemy podzielić się z gośćmi tym, co mamy najcenniejsze: urodą wolnej jeszcze przestrzeni i nastrojową ciszą, urokiem ostępów puszczańskich, czystymi wodami jezior i rzek, smakowitą kuchnią, ciekawą tradycją twórczości rękodzielniczej, a także bogactwem atrakcji kulturalnych.

Turystyczna Sieć Współpracy „Suwalszczyzna-Mazury” zapewni Ci wygodę i komfort wypoczynku. Na przystankach kulinarnych przypomnisz prawdziwe smaki dzieciństwa, a kreatywni mieszkańcy tych ziem swoją twórczością opowiedzą o tradycjach i odkryją tajemnice ukryte w dzikiej naturze odwiedzanych miejsc.

Zapraszamy do obejrzenia filmów o Krainie Jaćwingów, przeżycia rodzinnej przygody, odkrywając tajniki gry internetowej na portalu www.krainajaćwingów.pl i zaplanowania przyjazdu do nas przy pomocy planera www.planer.turystyka.pl.

2 KOMENTARZE

  1. Przyjemnie popatrzeć, ale słuchać sie nie da, muzyka nie pasuje kompletnie, nie mogłem wytrzymać do końca. Służę kontaktami z osobami, które potrafią pisać muzykę do reklam. Przed wypuszczeniem takiego dzieła w świat może warto pokazać komuś, kto potrafi ocenić

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Na Zarzeczu Wigry Suwałki pokonały Dąb Dąbrowa Białostocka 4:0 (foto)

W rozegranym na suwalskim Stadionie Miejskim na Zarzeczu meczu...

Pod naszym patronatem: Wygraj zaproszenie na kwietniową rozgrzewkę przed SBF 2023

Na scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury, dokładnie za dwa tygodnie...

Miejskie obchody roku Aleksandry Piłsudskiej zainaugurowane

Jak informowaliśmy w lutym, obchody roku Aleksandry Piłsudskiej w...

Grzegorz Krysa zastępcą prezydenta Suwałk

Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, podjął decyzję o powierzeniu Grzegorzowi...