Reklama

Odkryj fascynującą krainę Jaćwingów (film)

Data:

- Reklama -

Suwalszczyznę i zlokalizowaną po sąsiedzku wschodnią część Mazur (zwanych często Mazurami Garbatymi) łączy wiele podobieństw, choć każda z nich ma inny charakter. 

Suwałki, Augustów, Sejny, Ełk, Gołdap i Olecko współpracują na rzecz rozwoju turystyki i wspólnej promocji w ramach projektu: Rozwój potencjału Turystycznej Sieci Współpracy „Klaster Suwalszczyzna-Mazury” w partnerstwie z sektorami kreatywnymi.

Dawniej była to jedna kraina zamieszkiwana przez Jaćwingów, a do dzisiaj wspólną cechą mieszkańców tych ziem jest gościnność i życzliwy stosunek do przybysza. Żywa jest tu wciąż tradycja pogranicza, na którą składa się bogactwo różnych kultur i obyczajów – tworzące wraz z dziką przyrodą niepowtarzalny klimat regionu.

Nasze krainy atrakcyjne są o każdej porze roku. Wiosną, latem i jesienią miłośnicy: wędkowania, żeglowania, pływania kajakiem, jazdy konno, rowerem, czy też wędrówek pieszych – będą jednakowo zadowoleni, znajdując tu mnóstwo możliwości oddawania się swoim pasjom. Natomiast zimą, kiedy śnieg utrzymuje się znacznie dłużej niż w innych rejonach Polski, funkcjonują tu nowoczesne wyciągi z trasami zjazdowymi dla nart i snowboardów, a pozostałe tereny nadają się idealnie do wypraw na nartach biegowych.

Zapraszając na Suwalszczyznę i Mazury, chcemy podzielić się z gośćmi tym, co mamy najcenniejsze: urodą wolnej jeszcze przestrzeni i nastrojową ciszą, urokiem ostępów puszczańskich, czystymi wodami jezior i rzek, smakowitą kuchnią, ciekawą tradycją twórczości rękodzielniczej, a także bogactwem atrakcji kulturalnych.

Turystyczna Sieć Współpracy „Suwalszczyzna-Mazury” zapewni Ci wygodę i komfort wypoczynku. Na przystankach kulinarnych przypomnisz prawdziwe smaki dzieciństwa, a kreatywni mieszkańcy tych ziem swoją twórczością opowiedzą o tradycjach i odkryją tajemnice ukryte w dzikiej naturze odwiedzanych miejsc.

Zapraszamy do obejrzenia filmów o Krainie Jaćwingów, przeżycia rodzinnej przygody, odkrywając tajniki gry internetowej na portalu www.krainajaćwingów.pl i zaplanowania przyjazdu do nas przy pomocy planera www.planer.turystyka.pl.

2 KOMENTARZE

  1. Przyjemnie popatrzeć, ale słuchać sie nie da, muzyka nie pasuje kompletnie, nie mogłem wytrzymać do końca. Służę kontaktami z osobami, które potrafią pisać muzykę do reklam. Przed wypuszczeniem takiego dzieła w świat może warto pokazać komuś, kto potrafi ocenić

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Zacięta walka reprezentacji w Suwałkach: Polska – Ukraina 3:2!!!

W Suwałkach grono fanów siatkówki jest niezwykle liczne, a...

W czwartej lidze podlaskiej status quo zachowany. Wigry wygrały w Siemiatyczach 5:0

W trzydziestej pierwszej kolejce IV ligi podlaskiej dwa czołowe...

Suwalski Budżet Obywatelski 2025 – na jakie projekty zagłosujemy?

Zespół ds. Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego na 2025 rok właśnie...

Już za miesiąc Odlotowe Suwałki Air Show

W sobotę, 29 czerwca na Lotnisku Suwałki im. gen....