Komu Włócznię, komu?

„Włócznie” z Unią Europejską w tle Niebywałe Suwałki 3
Fot. Niebywałe Suwałki.

Jeszcze przez tydzień, do 15 stycznia, można zgłaszać kandydatów do dorocznej Nagrody Prezydenta Miasta Suwałk “Włócznia Jaćwingów”. Włócznie zostaną wręczone 14 lutego na gali w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Tak jak w latach ubiegłych, wyróżnienie jest przyznawane indywidualnie lub zespołowo za wybitne zasługi w danym roku we wszystkich dziedzinach życia publicznego w naszym mieście. Tym razem nie ma podziału na odrębne kategorie, a kapituła może przyznać maksymalnie pięć “Włóczni Jaćwingów” za rok 2013.

Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać osoby fizyczne, organizacje i instytucje społeczne, kulturalne, sportowe, gospodarcze i inne oraz członkowie Kapituły, powołanej przez Prezydenta Miasta Suwałki. Zgłoszenia należy wysłać pocztą na adres Urzędu Miejskiego, ul. Mickiewicza 1, 16-400 Suwałki, z dopiskiem “Włócznia Jaćwingów” lub złożyć osobiście w kancelarii Urzędu Miejskiego w pokoju nr 5 do 15 stycznia 2014 roku.

O przyznaniu “Włóczni Jaćwingów” zdecyduje kapituła powołana przez Prezydenta Miasta Suwałk.

Wręczenie “Włóczni Jaćwingów” odbędzie się podczas gali 14 lutego, o godzinie 19 w hali widowiskowo-sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji, przy ulicy Wojska Polskiego 2. Gala będzie połączona z balem charytatywnym, podczas którego nie zabraknie atrakcji i niespodzianek. Dochód z balu zostanie przekazany na potrzeby Domu Samopomocy, przy ulicy Wojska Polskiego 9 w Suwałkach, w tym na zakup i montaż windy.

Oprawę muzyczną gali zapewnią: gwiazda włoskiej estrady Francesco Napoli i krakowski Capri New Beat. Bal i aukcję poprowadzi Zygmunt Chajzer. Bilet wstępu dla dwóch osób kosztuje 350 złotych. Sprzedaż biletów w Suwalskim Ośrodku Kultury.

Organizatorem gali jest Urząd Miejski w Suwałkach, współorganizatorami: Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Suwalski Ośrodek Kultury.

Dodaj komentarz