Ogniste dźwięki Orkiestrofanów

0
19

Orkiestrofania_2014_0004Karnawał z orkiestrą? Dlaczego nie – jeśli na scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury występują młodzi muzycy z temperamentem, to znak, że trwają Zimowe Warsztaty Muzyczne „Orkiestrofania”. Ich uczestnicy zagrali koncert finałowy w piątek – 7 lutego.

W programie koncertu finałowego, którego motywem przewodnim były karnawałowe rytmy, znalazły się kompozycje J. Straussa, J. Brahmsa, V. Montiego, a także utwory rozrywkowe.

Małą orkiestrę kameralną, złożoną z uczniów szkół muzycznych, prowadzoną przez dyrygenta Kazimierza Dąbrowskiego, wsparli tym razem tancerze i aktorzy z SOK. Widowisko muzyczno-taneczne, będące okazją do prezentacji efektów kursu, to także szansa dla młodych muzyków, by zagrać przed szerszą publicznością, znaleźć sposób na tremę i zdobyć doświadczenie sceniczne. Główny zamysł organizacji warsztatów orkiestrowych i instrumentalnych to przede wszystkim łączenie teorii z praktyką, zdobywanie umiejętności współpracy między muzykami orkiestry kameralnej.

W ramach tegorocznego kursu na dzieci i młodzież czekały zajęcia zajęcia indywidualne, zajęcia z akompaniatorem, zespołowe, orkiestrowe. Prócz intensywnej nauki, warsztatowicze mieli czas na relaks, wycieczki i aktywność fizyczną.

Zimowe Warsztaty Muzyczne „Orkiestrofania” zostały zorganizowane z inicjatywy Fundacji Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej „Teraz Muzyka” z Białegostoku.

Fot. Niebywałe Suwałki

Dodaj komentarz