Na SBF 2014 zagrają Trout, Hill i Thomas

0
43
Fot. ze strony nikkihillmusic.com.
Fot. ze strony nikkihillmusic.com.
Fot. ze strony nikkihillmusic.com.

Pierwsze nazwiska wykonawców, których usłyszymy podczas tegorocznej edycji Suwałki Blues Festival, są już znane – to Walter Trout, Earl Thomas i Nikki Hill. Jeff Beck nie przyjedzie.

VII edycja SBF odbędzie się w dniach 10-12 lipca. O ile termin jest już znany, o tyle lista wykonawców na razie pozostaje w sferze niepewności. Organizatorzy ujawnili tylko kilka nazwisk. Z wieloma artystami wciąż trwa uzgadnianie warunków koncertowych. Pewnym jest, że z szumnych zapowiedzi dotyczących występu Jeffa Becka nic nie wyniknie. Ze względu na sprawy finansowe (SBF nie otrzymał wsparcia MKiDN), artysty nie będzie w tym roku w Suwałkach.

Na zdj. Walter Trout - fot. Brittany Fay.
Na zdj. Walter Trout – fot. Brittany Fay.

“25 Years Anniversary” – World Tour 2014 to okazja, by usłyszeć na żywo innego artystę, zwanego „gladiatorem gitary”. Walter Trout, który współpracował z artystami takimi jak: Percy Mayfield, Big Mama Thornton czy John Lee Hooker, był także gitarzystą „Canned Heat” oraz „Bluesbreakers”, to jedna z gwiazd tegorocznej edycji wydarzenia bluesowego. Informacja o występie znanego artysty została potwierdzona przez organizatorów Suwałki Blues Festival, jednak póki co – koncert nie znalazł się na oficjalnej liście występów na stronie Trouta.

Do Suwałk zajrzy ponownie Earl Thomas. Tym razem wystąpi razem z Royal Guard. „Ambasadora bluesa” suwalska publiczność miała okazję usłyszeć na koncercie w listopadzie 2013 roku. Charyzmatyczny artysta, z charakterystycznym głosem, tym razem wystąpi na scenie plenerowej.

Nikki Hill, pochodząca z Durham w Północnej Karolinie, to wokalistka z kapitalnym głosem i charakterystyczną aparycją. Artystce towarzyszyć będzie “The Pirate Crew”. Nikki Hill przygodę z muzyką rozpoczęła w chórze gospel. Kariera Nikki nabrała rozpędu po poznaniu Matta Hilla – obecnie jej męża. Wokalistka w czerwcu 2012 roku wydała debiutancką epkę, na której znalazły się cztery kompozycje. Rok 2013 przyniósł album „Here’s Nikki Hill”.

Earl Thomas w Suwałkach - fot. Marcin Wasilewski.
Earl Thomas w Suwałkach – fot. Marcin Wasilewski.

Nowością w formule SBF jest konkurs młodych zespołów bluesowych, skierowany do wykonawców z Polski, krajów nadbałtyckich, Rosji i Białorusi. Wykonawcy z Polski dodatkowo staną przed szansą udziału w kwalifikacjach do European Blues Challenge 2015 – najlepsza grupa zdobędzie prawo udziału w tej imprezie jako przedstawiciel naszego kraju. Organizatorzy czekają na zgłoszenia od zespołów, których twórczość nawiązuje do muzyki bluesowej i gatunków pokrewnych. Zakwalifikowane zespoły zaprezentują się na żywo podczas Suwałki Blues Festival, a zwycięzcom przyznane zostaną dwie nagrody główne: prócz udziału w EBC, będzie to nagroda pieniężna Prezydenta Miasta Suwałk – 10 tys. złotych wraz z występem na Dużej Scenie Suwałki Blues Festival w dniu 12 lipca 2014 r.

Udział w konkursie można zgłaszać do 15 maja 2014 r. Zakwalifikowani artyści zaprezentują się na żywo podczas Suwałki Blues Festival. W jury zasiądą znani muzycy i dziennikarze oraz przedstawiciel organizatora. Już wkrótce więcej informacji na stronie: www.suwalkiblues.com

Walter Trout:

Nikki Hill:

Earl Thomas:

Dodaj komentarz