Będzie blues-rock z Teksasu

0
26
Źródło: chrisduartegrp.com
Źródło: chrisduartegrp.com
Źródło: chrisduartegrp.com

Chris Duarte to kolejny artysta, który wystąpi przed publicznością Suwałk Blues Festival 2014. Amerykański gitarzysta, który – jak oceniają krytycy muzyczni – podąża ścieżką wyznaczoną przez Steviego Ray’a Vaughana wykonuje teksański blues-rock z elementami jazzu i rock and rolla.

Duarte muzyką zainteresował się pod wpływem “Skrzypka na dachu”. W rodzinnym kraju występował z muzykami (Julie Burrell, Diana Cantu, Bobby Mack, Tracy Conover, Indigenous, and Omar & the Howlers), a w ostatnich latach pokusił się nawet o muzyczny mariaż z japońskim zespołem Bluestone Company. Jego główną grupą pozostaje trio The Chris Duarte Group. Pierwotnie w skład zespołu wchodzili przyjaciele, czyli John Jordan (gitara basowa) oraz Jeff Hodges (perkusja), a obecnie Duarte towarzyszą Matt Stallard (gitara basowa) i John McKnight (perkusja).

– Podczas Suwałki Blues Festival 2014 publiczność na pewno usłyszy utwory z ostatniej płyty Chrisa Duarte. Album ukazał się w lutym 2013 roku i nosi tytuł “My Soul Alone” – zapowiadają organizatorzy SBF. Recenzenci płyty zwracają uwagę na Duarte – tekściarza (muzyk jest autorem wszystkich tekstów na tym krążku), a także na gitarowe sekwencje wykonywane przez Chrisa.

Duarte wystąpi na SBF 2014 – 12 Lipca 2014. Gwiazdą tegorocznej edycji będzie Ginger Baker, którego koncert zainauguruje festiwal.

Informacje dotyczące Festiwalu oraz wykonawców na stronie: www.suwalkiblues.com

Dodaj komentarz