Reklama

Wernisaż „na niebiesko”

Data:

- Reklama -

Bajka_wystawa_21 kwietnia, w przeddzień akcji „Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu” foyer suwalskiego Cinema Lumiere rozświetliło się wszystkimi kolorami tęczy użytymi do stworzenia prac plastycznych przez uczniów szkoły „Bajka”. Wystawa była tylko jednym z elementów programu obchodów Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie.

– Naszą akcję zorganizowaliśmy, by pokazać talent plastyczny uczniów „Bajki”. Jej celem jest także podniesienie poczucia własnej wartości wśród naszych dzieci, a także zaprezentowanie rodzicom efektów zajęć plastycznych – zaznacza Urszula Duda, dyrektor Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Podstawowej „Bajka” w Suwałkach.

Uczestnicy „Bajkowej” akcji mogli wysłuchać w czasie spotkania krótkiej pogadanki na temat symptomów, które mogą wskazywać na to, że u dziecka występują zaburzenia spektrum autyzmu. W przeprowadzeniu „niebieskiej akcji” pomagali suwalscy harcerze, a na zaproszenie uczniów i nauczycieli z „Bajki” odpowiedzieli gimnazjaliści z Zespołu Szkół nr 5 i Zespołu Szkół nr 3.

Wystawę w centrum Suwałki Plaza będzie można oglądać jeszcze przez 2 tygodnie. Prace prezentowane w kinowym foyer zostały przygotowane specjalnie z myślą o wernisażu w ramach obchodów Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie.

W środę – 2 kwietnia do udziału w prezentacjach artystycznych, pochodzie i uroczystym wręczeniu nagród w konkursie plastycznym zapraszają wychowankowie i kadra Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Suwałkach. Szczegóły w naszym kalendarzu.

Fot. Niebywałe Suwałki, Niepubliczna Terapeutyczna Szkoła Podstawowa „Bajka”

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

30. Finał Wojewódzki w Minisiatkówce Chłopców Kinder+Sport

Kolejny Finał Wojewódzki 30. edycji Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce...

kolejka Lotto Ekstraligi Badmintona

Już w najbliższy wtorek (21 maja o godzinie 17:30...

30. Finał Wojewódzki w Minisiatkówce Dziewcząt Kinder+Sport

Finał Wojewódzki 30. edycji Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im....

Ważne zwycięstwo Wigier w Wysokiem Mazowieckim

Wiadomym jest, że w sporcie nie można lekceważyć żadnego...