Reklama

„Amatorologia” Fair Play Crew ponownie u Węgierki

Data:

- Reklama -
Fot. Bartosz Oksztul.
Fot. Bartosz Oksztul.

Niezwykle ciepło przyjęty przez publiczność spektakl „Amatorologia” ponownie będzie można obejrzeć w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Tancerze z fenomenalnej grupy Fair Play Crew zaprezentują swoje taneczne i aktorskie umiejętności w pierwszej polskiej komedii tanecznej. Początek przedstawienia w najbliższą niedzielę, 18 maja o godz. 16.00.

Fair Play Crew to dziś marka sama w sobie, kojarzona przede wszystkim z tańcem na najwyższym poziomie, sukcesem i profesjonalizmem. Członkami FPC są Cezary „Kruk” Krukowski, Wojciech „Blacha” Blaszko, Karol Niecikowski, Rafał „Roofi” Kamiński, Błażej „Bzyga” Górski oraz Marcin Rogalski. „Amatorologia” jest kolejnym po „Morosophusie” i „Metropolish” projektem realizowanym w Węgierce.

To pierwsza polska komedia taneczna, teatr ciała pełen zabawnych i wieloznacznych metafor. Premiera przedstawienia odbyła się 12 kwietnia br. na dużej scenie białostockiego teatru. Publiczność nagrodziła wówczas twórców gromkimi brawami. – Cieszymy się, że widzowie tak dobrze przyjęli „Amatorologię” i ponownie będziemy mogli ją pokazać na scenie Teatru Dramatycznego. To nasz najbardziej zwariowany projekt. Odpowiadamy w nim na nietypowe pytania dnia codziennego. Zapewniam, że po obejrzeniu „Amatorologii” już nic nie będzie takie, jak dawniej. Zapraszam serdecznie do teatru wszystkich, którzy jeszcze nie mieli okazji zobaczyć naszego najnowszego przedstawienia – mówi Wojciech „Blacha” Blaszko z grupy Fair Play Crew.

Sześciu genialnych performerów: Niecik, Roofi, Marcin, Bzyga, Kruk i Blacha porywają publiczność w szaloną przygodę, aby zbadać nieodkryte obszary ludzkiego umysłu. W krzywym zwierciadle ukazują jeden dzień z życia współczesnego człowieka, gdzie z pozoru zdawałoby się nieistotne chwile oraz konflikty międzyludzkie stają się kanwą do snucia groteskowej opowieści. Proste, codzienne historie w odlotowej interpretacji Fair Play Crew nie pozostawią widzów obojętnymi. Rozbawiają do łez, wzruszają, skłaniają do refleksji. Lekkość dowcipu w parze z oryginalną choreografią i jej mistrzowskim wykonaniem gwarantują niezapomniane widowisko, po którego obejrzeniu widzowie spojrzą na życie z zupełnie innej perspektywy.

Przedstawienie będzie można obejrzeć już w najbliższą niedzielę, 18 maja o godz. 16.00. Bilety na „Amatorologię” dostępne są w kasie Teatru Dramatycznego przy ul. Elektrycznej 12, w godz. od 14.00 do 20.00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Sławy bluesa, damy bluesa – sobotni finał 17. SBF w wielkim stylu

W sobotę całe centrum miasta tętniło bluesem. Fani dobrej...

Gwiazdy ze świata i polski akcent na koniec. Piątkowe koncerty 17. SBF

Malkontenci narzekający, że festiwal bluesowy zmierza w złą stronę...

Blues uchwycony na fotografiach – wystawa Aigarsa Lapsy w Galerii Chłodna 20

Czy można obrazem oddać brzmienie? Okazuje się, że jest...

A na śniadanie… blues! Trwa drugi dzień 17. Blues Festival Suwałki

Po bardzo deszczowym czwartku piątek od rana powitał suwalczan...