Reklama

Lady Gaga na harfę i piłę

Data:

- Reklama -

Harfa_pila_0010Celestine i Michal Matejčík to duet niewątpliwie zaskakujący, którego brzmienie może zachęcić do dalszych poszukiwań muzycznych. Artyści w koncercie „Sphere of Heaven” wystąpili w Olecku w niedzielę – 18 maja. Na harfie i pile sopranowej wykonali nie tylko piosenki Lady Gagi, ale też Edith Piaf, Depeche Mode oraz kompozycje Lloyda-Webbera, Wojciecha Kilara i Astora Piazzolli.

Koncert odbył się z inicjatywy Katarzyny Krajewskiej-Openchowskiej i jej Fundacji Wspierania Rozwoju Edukacji i Kultury „Na Mazurach” oraz Regionalnego Ośrodka Kultury „Mazury Garbate” w Olecku.

Zaproszeni artyści, choć zwykle występujący przed liczną publicznością i w nieco innym repertuarze, zaskoczyli programem, który wykonali. W tym instrumentalnym zestawieniu można pokochać każdego artystę i chyba każdy gatunek muzyki. Podczas koncertu okazało się, że romantycznie, inspirująco i zachwycającą mogą wybrzmień obok siebie „Smells Like Teen Spirit” Nirvany, „Enjoy The Silence” Depeche Mode, „Paparazzi” Lady Gagi, czy muzyka filmowa – Wokaliza z filmu „Dziewiąte wrota” Romana Polańskiego lub „Libertango” – „I’ve Seen That Face Before” z filmu „Frantic”.

Celestine – jako jedyna kobieta w Polsce – gra na pile sopranowej. Fascynacja tym instrumento-narzędziem w jej przypadku narodziła się dość wcześnie i przypadkowo. Jak zdradziła Celestine – spotkała kiedyś starszego człowieka, który zachwycająco grał na pile, korzystając z niej także podczas prac w ogródku. Tajemnicą szlachetnego dźwięku, przypominającego w niektórych momentach głos ludzki, jest wypukły smyczek barokowy.

Podczas niedzielnego koncertu towarzyszył jej na scenie harfista o niemałym talencie i adekwatnym do niego wzroście. Michal Matejčík mierzy 2 metry, pochodzi ze Słowacji i gra na harfie sprowadzonej z Chicago przez Polaka prowadzącego w Niemczech sklep z instrumentami. To artysta, który nie zamyka się na nowe doświadczenia – mimo wykształcenia w obszarze muzyki klasycznej i działalności zawodowej opartej na koncertach z prestiżowymi orkiestrami Austrii, jak np. Orkiestra Opery Wiedeńskiej, Wiener Kammeroper, Orkiestra RSO (Radiowa) Wiener Kammer Orchester, wystąpił na scenie z Georgem Michaelem oraz Depeche Mode. Nie jest wykluczone, że kiedyś usłyszymy go również w Suwałkach.

Fot. Niebywałe Suwałki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Justyna Regucka gotowa na Paraolimpiadę w Paryżu

Prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz, uhonorował Justynę Regucką, mieszkankę Suwałk...

Na Suwalszczyźnie będą badać złoża surowców krytycznych

Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy poinformował, że...

Logo Suwałk w Księdze Rekordów Guinnessa?

Specjaliści od marketingu w całej Polsce chwytają się za...

Radna Sejmiku pyta o tajemniczą spółkę „Podlaski Fundusz Ekosystem Dolina Rolnicza 4.0”

W ostatnich dniach pojawiły się pytania i wątpliwości dotyczące...