Letni powiew we włosach

0
35

plazaCzas letniego wypoczynku zbliża się coraz szybciej – i o ile aspekt ochrony skóry podczas wakacji jest tematem poruszanym bardzo często, to w kwestii prawidłowej ochrony włosów wciąż pojawia się wiele pytań. Słońce, wiatr i morska woda uszkadzają włosy. Jak temu zaradzić?

Materiał promocyjny.

Wypłowiałe, przesuszone, pozbawione sprężystości, łamliwe – kondycja włosów po mroźnej zimie pozostawia wiele do życzenia, jednak czynniki zewnętrzne, które wpływają na nie latem, są równie destrukcyjne – powodują zmiany w strukturze włosa. Promienie UV utleniają melaninę, co skutkuje efektem „naturalnego balejażu”. Niestety, w tym aspekcie natura jest nieubłagana. Ciemne włosy są bardziej odporne na promieniowanie UV niż włosy jasne. Nie znaczy to jednak, że i ich nie trzeba chronić. Jeszcze inną zasadą rządzą się włosy farbowane (szczególnie rude) – bardzo podatne na ekspozycję słoneczną.

Niekorzystną dla kondycji włosa mieszanką jest słońce, wiatr i morska woda. Korzystając ze słonecznych kąpieli warto więc zadbać nie tylko o kapelusze, czapki czy chusteczki, ale i o zakup odpowiednich kosmetyków zabezpieczających włosy. Specyfiki ze specjalnych linii słonecznych zawierają składniki nawilżające, termoochronne oraz filtry. – Warto pamiętać o pielęgnacji i odżywieniu włosów jeszcze przed wyjazdem na wakacje – podkreśla Patrycja Jackowska z salonu fryzjersko-kosmetycznego „Loris” w Suwałkach, współpracującego z marką L’Oreal Professionnel Paris.

W linii sygnowanej przez L’Oreal znajdują się specjalistyczne kosmetyki Solar Sublime. Są to spraye, maski, odżywki, serum i szampony do stosowania po kąpieli słonecznej, morskiej lub chlorowanej wodzie. Odżywiają, nawilżają i wygładzają powierzchnię włosa. Zawierają opatentowany system filtrów UV chroniących włosy – Mexoryl S.O (Sun Optimal).

– Przed wyjściem na plażę na końce włosów dobrze jest nałożyć grubą warstwę olejku kosmetycznego lub serum. Zapewni to odpowiedni poziom ich nawilżenia. Warto pamiętać również o umyciu włosów po każdym plażowaniu – dodaje Patrycja Jackowska.

Bezpiecznym rozwiązaniem jest sięgnięcie po serię Mythic Oil lub Absolut Repair Cellular – do włosów zniszczonych, łamliwych oraz uwrażliwionych. Kosmetyki Sensi Balance okażą się pomocne przy problemach skórnych – łagodzą podrażnienia. Jeśli ktoś oczekuje natychmiastowych efektów, powinien oddać się w ręce profesjonalistów. Szybką poprawę kondycji włosów zapewni zabieg wykonywany w salonie fryzjerskim – z użyciem Renew C.

Uszkodzenia struktury włosa skutkują także ich wypadaniem. Z tym problemem można walczyć w domu – stosując szampon i ampułki Aminexil. Z kolei z ujarzmieniem włosów bardzo dobrze radzi sobie linia Liss Unlimited.

W salonie „Loris” usługę dla siebie znajdą też panowie. – Cover 5′ „tuszuje” siwe włosy. Nie jest to permanentne koloryzowanie, lecz żel bez amoniaku, który spłukuje się po kilku umyciach – dodaje właścicielka salonu. Cover 5′ został wzbogacony o Incell, dzięki temu włosy nie są tak podatne na czynniki zewnętrzne.

Nie można zapominać, że nawet najlepsze kosmetyki stosowane bez “wsparcia wewnętrznego” mogą nie sprostać zadaniu. Połączenie ich ze zbilansowaną dietą, witaminami to klucz do zdrowego wyglądu.

Dodaj komentarz