“Pojedynki” na Noc Muzeów w Dramatycznym

0
82
Na zdj. Natalia Sakowicz i Mateusz Witczuk (fot. Bartek Warzecha).
Na zdj. Natalia Sakowicz i Mateusz Witczuk (fot. Bartek Warzecha).
Na zdj. Natalia Sakowicz i Mateusz Witczuk (fot. Bartek Warzecha).

Z okazji tegorocznej odsłony Nocy Muzeów Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zaprasza na specjalną odsłonę „Pojedynków”. Odbędą się one na scenie foyer, a zmierzą się ze sobą Natalia Sakowicz oraz Mateusz Witczuk. Wyjątkowo wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Teatr przygotował pulę bezpłatnych wejściówek.

„Pojedynki” już na dobre zagościły na czwartej teatralnej scenie – „Scenie na dole” w Wariatka Cocktail Bar & Restaurant i cieszą się zainteresowaniem widzów. Co miesiąc aktorskie pary otrzymują od publiczności specjalne zadania i na jej oczach zmieniają się w nieraz zaskakujące postaci. „Pojedynki” to wydarzenie w pełni improwizowane, wymyślane i tworzone danego wieczoru.

„Pojedynki” w ramach „Nocy Muzeów” odbędą się już w sobotę, 17 maja o godz. 22.00. Tym razem widzom zaprezentują się Natalia Sakowicz – odtwórczyni tytułowej roli w spektaklu „Momo” oraz Mateusz Witczuk – dobrze znany widzom z przedstawienia „Glany na glanc”. Z okazji Nocy Muzeów wydarzenie odbędzie się na scenie foyer, która pomieści więcej widzów. Wstęp na „Pojedynki” tym razem jest bezpłatny, jednak należy wcześniej odebrać specjalną wejściówkę. Ostatnie sztuki
są jeszcze dostępne w kasie teatru.

Widzowie jak zwykle mają szansę stworzyć własny scenariusz „Pojedynku”. Wystarczy, że opiszą postać, miejsce oraz zdarzenie, którego przebieg chcieliby zobaczyć na scenie, wg poniższego schematu: „postać” (w 10 zdaniach): jej wiek, cel (co ma do załatwienia, do czego dąży) oraz jakie problemy napotka na swojej drodze; „miejsce” (w 10 zdaniach): rzeczywiste lub fantastyczne, porę dnia oraz krótki opis otoczenia; w którym znajduje się opisana wcześniej postać; „zdarzenie” (w 15 zdaniach): jego początek, przebieg, punkt kulminacyjny oraz zakończenie.

Swoje propozycje należy przesyłać na adres: widzowie@dramatyczny.pl. Autorzy najciekawszych propozycji zostaną nagrodzeni zaproszeniami na spektakle Teatru.

Patronem cyklu “Pojedynki” jest portal “Niebywałe Suwałki”.

Dodaj komentarz