Grand Prix przyznane w tańcu i śpiewie. Kto w tym roku zdobył „Muszelki”? (zdjęcia)

Zespół Pieśni i Tańca Suwalszczyzna zdobył Srebrną Muszelkę.
Zespół Pieśni i Tańca Suwalszczyzna zdobył Srebrną Muszelkę.
Zespół Pieśni i Tańca Suwalszczyzna zdobył Srebrną Muszelkę.

XIV Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier” okazał się szczęśliwy dla wielu młodych artystów. 112 wykonawców startujących w kategorii śpiew oraz 51 zespołów próbujących swoich sił w kategorii taniec walczyło o Złote, Srebrne i Brązowe Muszelki. Grand Prix wyśpiewała Olga Fidrysiak z Łodzi, a wytańczył Teatr Tańca „Arabsesqua II” z Bydgoszczy.

Wyniki XIV Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier” zostały zaprezentowane podczas koncertu finałowego laureatów wydarzenia.

PIOSENKA

W kategorii do 11 lat:

1. SOLIŚCI
I miejsce – Złota Muszelka Wigier – Martyna Zygadło (Częstochowa)
II miejsce – Srebrna Muszelka Wigier – Kuba Walendykiewicz (Suwałki)
II miejsce – Srebrna Muszelka Wigier – Sebastian Walento (Suwałki)
II miejsce – Srebrna Muszelka Wigier – Aleksandra Czaplicka (Grajewo)
III miejsce – Brązowa Muszelka Wigier – Amelia Omiljanowicz (Suwałki)
III miejsce – Brązowa Muszelka Wigier – Valeria Utkina (Kaliningrad)
III miejsce – Brązowa Muszelka Wigier – Meda Mazliokaite (Panevezys)

Wyróżnienia:
Patrycja Gołąbiowska (Białystok), Gabriela Łazarska (Suwałki), Ema Vaitekunaite (Wilno), Paula Minkiewicz (Suwałki)

2. DUETY
III miejsce – Brązowa Muszelka Wigier – Karolina Bielecka i Karolina Łukowska (Suwałki)

W kategorii 12-16 lat:

1. SOLIŚCI
I miejsce – Złota Muszelka Wigier – Wiktoria Tracz (nowy Sącz)
I miejsce – Złota Muszelka Wigier – Beatrice Jevdokimovaite (Panevezys)
II miejsce – Srebrna Muszelka Wigier – Natalia Straszyńska (Suwałki)
II miejsce – Srebrna Muszelka Wigier – Martyna Kaleta (Nowy Sącz)
III miejsce – Brązowa Muszelka Wigier – Joanna Bełza (Samborowo)
III miejsce – Brązowa Muszelka Wigier – Egle Hokusaite (Panevezys)
III miejsce – Brązowa Muszelka Wigier – Aleksandra Czarzasta (Chorzele)
III miejsce – Brązowa Muszelka Wigier – Jekaterina Sagałowa (Kaliningrad)

Wyróżnienia:
Liepa Grubinskaite (Panevezys), Julia Nykiś (Ksawerów)

2. ZESPOŁY
I miejsce – Złota Muszelka Wigier – HEY! (Wilno)
II miejsce – Srebrna Muszelka Wigier – Świetlik (Suwałki)
III miejsce – Brązowa Muszelka Wigier – Iskierka (Samborowo)

3. DUETY
II miejsce – Srebrna Muszelka Wigier – Paulina Różyńska, Martyna Wasilewska (Suwałki)
II miejsce – Srebrna Muszelka Wigier – Julia Jachimowicz, Sylwia Berus (Suwałki)
III miejsce – Brązowa Muszelka Wigier – Martyna Fedoroviciute, Deimante Paskeviciute (Wilno)

W kategorii 17-25 lat:

1. SOLIŚCI
I miejsce – Złota Muszelka Wigier – Katarzyna Laszkowska (Suwałki)
II miejsce – Srebrna Muszelka Wigier – Ieva Gudaneca (Bauska – Łotwa)
III miejsce – Brązowa Muszelka Wigier – Ewelina Kisiel (Łodź)
III miejsce – Brązowa Muszelka Wigier – Karolina Słabińska (Suwałki)
III miejsce – Brązowa Muszelka Wigier – Mateusz Nasiadka (Wyszków)
III miejsce – Brązowa Muszelka Wigier – Klaudia Czaplicka (Chorzele)

Wyróżnienia: Katarzyna Szczesiul (Białystok), Patrycja Maciejewska (Suwałki), Liga Mijune (Bauska – Łotwa), Anna Szutkiewicz (Białystok), Magdalena Romanowska (Suwałki)

2. ZESPOŁY
I miejsce – Złota Muszelka Wigier – Beciaki (Suwałki)

3. DUETY:
II miejsce – Srebrna Muszelka Wigier – Olga Fidrysiak, Ewelina Ksiel (Łódź)
II miejsce – Srebrna Muszelka Wigier – Emilia Konopko, Emilia Brzozowska
II miejsce – Srebrna Muszelka Wigier – Brica Sniedze, Liga Mijune (Bauska – Łotwa)
III miejsce – Brązowa Muszelka Wigier – Karolina Słabińska, Magdalena Romanowska (Suwałki)

GRAND PRIX – Olga Fidrysiak (Łodź)

TANIEC

TANIEC LUDOWY

Zespoły w kategorii 17 -25 lat
II miejsce Srebrna Muszelka Wigier – Zespół Pieśni i Tańca Suwalszczyzna

Zespoły w kategorii 12-16 lat
I miejsce – Złota Muszelka Wigier – Zespół Karuzela (Kaliningrad)
II miejsce Srebrna Muszelka Wigier – Zespół wokalno – taneczny Kropelka (Katowice – Bogucice)
III miejsce – Brązowa Muszelka Wigier – Zespół Ruta (Alytus)

Zespoły w kategorii do 11 lat
I miejsce – Złota Muszelka Wigier – Zespół taneczny Ruta (Alytus)

KATEGORIA SOLO/DUO

HIP-HOP
II miejsce Srebrna Muszelka Wigier – Natalia Szczesna
III miejsce – Brązowa Muszelka Wigier – Duet: Ania Mielziuk i Żaneta Stefanowicz

INNE PROPOZYCJE TANECZNE

W kategorii do 11 lat i 12-16 lat
I miejsce – Złota Muszelka Wigier – Indre Surdokaite (Olita)
II miejsce Srebrna Muszelka Wigier – Emilija Petruskaite (Olita)
III miejsce – Brązowa Muszelka Wigier – Monika Bogdanowicz (Suwałki)

W kategorii 17-25 lat

I miejsce – Złota Muszelka Wigier – Henryka Karnickaite (Olita)
II miejsce Srebrna Muszelka Wigier – Beata Kułakowska (Suwałki)
III miejsce – Brązowa Muszelka Wigier – Duet: Wiktoria Przestrzelska i Beata Kułakowska (Suwałki)

HIP-HOP w kategorii do 11 lat

I miejsce – Złota Muszelka Wigier – Zespół Squadzik (Suwałki)
II miejsce Srebrna Muszelka Wigier – Zespół Fokus Crew (Augustów)
III miejsce – Brązowa Muszelka Wigier – Zespół In Step (Augustów)

HIP-HOP w kategorii 12-16 lat

I miejsce – Złota Muszelka Wigier – Zespół Flame (Augustów)
II miejsce Srebrna Muszelka Wigier – Zespół Taka Sytuacja (Olecko)
III miejsce – Brązowa Muszelka Wigier – Zespól City Dance (Olecko)

W kategorii 17-25 lat

I miejsce – Złota Muszelka Wigier – Zespól Dotyk (Suwałki)
II miejsce Srebrna Muszelka Wigier – Zespół Squad (Suwałki)
III miejsce – Brązowa Muszelka Wigier – Zespół You Know (Olecko)

MAŻORETKI, CHEERLEADERKI

I miejsce – Złota Muszelka Wigier – Zespół Flex (Suwałki)
II miejsce Srebrna Muszelka Wigier – Zespół Fleksik (Suwałki)

INNE PROPOZYCJE TANECZNE do lat 11

I miejsce – Złota Muszelka Wigier – Grupa JUMP (Augustów)
II miejsce Srebrna Muszelka Wigier – Grupa Fokuzz (Ryga)
III miejsce – Brązowa Muszelka Wigier – Grupa Faworit (Kaliningrad)

Wyróżnienie dyrektora festiwalu – Zespół Team IIII (Suwałki)

W kategorii 12-16 lat
I miejsce – Złota Muszelka Wigier – Studio Tańca Vakare (Olita)
II miejsce Srebrna Muszelka Wigier – Zespół Team II (Suwałki)
III miejsce – Brązowa Muszelka Wigier – Grupa „7 kvadrata” (Ryga)

W kategorii 17-25 lat
I miejsce – Złota Muszelka Wigier – Zespół Team (Suwałki)
II miejsce Srebrna Muszelka Wigier – Zespół Tańca Współczesnego Brax II (Bydgoszcz)
III miejsce – Brązowa Muszelka Wigier – Zespól Flex (Suwałki)

GRAND PRIX – Teatr Tańca ARABESQUA II (Pałac Młodzieży w Bydgoszczy)

Fot. Niebywałe Suwałki

Dodaj komentarz