Reklama

Sala sesyjna nosi od środy imię Józefa Gajewskiego

Data:

- Reklama -

sala9Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Suwałkach, która odbyła się w dniu 25 czerwca, Czesław Renkiewicz, prezydent Miasta Suwałk razem z Bogusławą Gajewską, wdową po Józefie Gajewskim odsłonili przy wejściu do sali sesyjnej Rady Miejskiej tablicę upamiętniającą zmarłego prezydenta.

Informacja prasowa.

sala3Jest to odpowiedź na prośby mieszkańców, którzy od dawna oczekiwali na upamiętnienie prezydenta. – To za prezydentury Józefa Gajewskiego Suwałki zmieniły swoje oblicze, wiele miejsc zostało zmodernizowanych i powstały nowe obiekty użyteczności publicznej – przypominają pomysłodawcy. Suwalczanie sugerowali, aby nadać imię wyremontowanej ulicy lub obecnemu budynkowi SOK-u. Te propozycje nie uzyskały aprobaty rodziny. Zgodziła się ona jednak na powieszenie tablicy pamiątkowej i nazwanie sali obrad radnych Salą Sesyjną imienia Józefa Gajewskiego.

W uroczystości odsłonięcia tablicy uczestniczyły władze miejskie, suwalscy radni oraz syn prezydenta, Maciej Gajewski, radny Sejmiku Województwa Podlaskiego.

Józef Gajewski prezydentem Suwałk został w 1981 i pełnił tę funkcję przez sześć lat. W 2002 roku ponownie został wybrany na to stanowisko. Cztery lata później znów wygrał wybory. Zmarł 25 lipca 2010 roku podczas urlopu we włoskiej Toskanii.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Kandydaci do Parlamentu Europejskiego w Suwałkach

9 czerwca wybory do Parlamentu Europejskiego. Pozostały tylko 22...

Elewacja konkatedry przejdzie remont

Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz podpisał umowę z proboszczem parafii...

Rozmowy o przyszłości współpracy transgranicznej

W Suwałkach dyskutowano nad wsparciem regionu w kontekście zmieniającej...