Spektakl nie poddaje się bez walki. W Suwałkach rozpoczął się Wigraszek

0
75
"Mikrokosmos", spektakl Białostockiego Teatru Lalek.
"Mikrokosmos", spektakl Białostockiego Teatru Lalek.
“Mikrokosmos”, spektakl Białostockiego Teatru Lalek.

We wtorek – 24 czerwca w Suwałkach rozpoczęło się święto teatru i młodych aktorów. Na dobry początek w Suwalskim Ośrodku Kultury w ramach XIII Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży Wigraszek 2014 został zaprezentowany spektakl “Mikrokosmos. Kompozycje”.

Rzecz dotyczy życia owadów, widzianego z perspektywy ich świata. Ludzi – owady podpatrujemy w zaskakujących sytuacjach. Wyobraźnię publiczności pobudza ruch aktorów, muzyka i światła. Poranny spektakl “Mikrokosmos” był jednym z dwóch zaplanowanych tego dnia. Popołudniowa sztuka w wykonaniu aktorów Białostockiego Teatru Lalek towarzyszyła uroczystości otwarcia kolejnej edycji festiwalu.

– Spektakl nigdy nie poddaje się bez walki – przekonywała podczas uroczystości Joanna Łupinowicz, instruktor z Suwalskiego Ośrodka Kultury, życząc wszystkim uczestnikom “Wigraszka” zapału i odwagi w walce o najwyższy laur festiwalu.

Miastem przez kilka dni rządzić będzie muza Melpomene, a wraz z nią młodzieżowe grupy teatralne z Polski i innych europejskich krajów. Na znak przekazania władzy w Suwałkach, w imieniu prezydenta Czesława Renkiewicz Alicja Andrulewicz wręczyła klucze do miasta najmłodszej uczestniczce festiwalu. Jak przystało na wydarzenie z kilkunastoletnią historią, uroczystość inauguracji rozpoczęło wspólne wykonanie “Hymnu Wigraszka”.

Prócz spektakli festiwalowych w czwartek – 26 czerwca o godz. 19.00 na placu przed SOK-iem zostanie zaprezentowany spektakl ZMYSŁY A3Teatru z Policznej. Sztuka szalona, oryginalna, spontaniczna, nieprzewidywalny popis dla oczu, uszu i ducha. Absurd spacerujący pod rękę (lewą Rękę!) z Humorem. Stepowanie urokliwych Oczu na zmianę ze śpiewaniem Uszu i wyciąganiem z Nosa cukierków. Wyśmienite widowisko, w którym uczestniczyć może każdy. Więcej na temat spektaklu i działalności Teatru A3 można przeczytać w wywiadzie z Dariuszem Skibińskim – Mniej znaczy więcej.

Program WIGRASZKA dostępny jest na stronie SOK. 

Fot. Niebywałe Suwałki – Mikrokosmos i maski w Suwalskim Ośrodku Kultury, uroczyste otwarcie festiwalu

Dodaj komentarz