Złap wiatr w żagle

0
51

Plakat Zlap Wiatr w ZagleWakacje pod żaglami i to zupełnie za darmo? Dlaczego nie. Każdy, kto chciałby wziąć udział w zajęciach przygotowujących do egzaminu na patent żeglarza jachtowego, ma teraz taką możliwość dzięki projektowi realizowanemu przez Stowarzyszenie „Macierzanka” z Wiżajn.

Projekt „Złap wiatr w żagle” jest finansowany ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Uczestnikami szkolenia mogą być mieszkańcy gmin: Bakałarzewo, Filipów, Jeleniewo, Przerośl, Raczki, Rutka – Tartak, Suwałki, Szypliszki i Wiżajny w wieku 13-18 lat.

Każdy, kto spełnia powyższe wymagania i odpowie na hasło “Złap wiatr w żagle”, skorzysta z możliwości udziału w obozie żeglarskim, który odbędzie się w dniach 11-24.08.2014 r.

Program obozu przewiduje: zajęcia teoretyczne i praktyczne przygotowujące do egzaminu na patent żeglarza jachtowego; naukę pływania w celu zdobycia karty pływackiej; wykłady na temat historii Suwalszczyzny; warsztaty garncarskie; wykłady nt. suwalskiej przyrody i chronionych gatunków fauny i flory Suwalszczyzny; warsztaty terenowe “W poszukiwaniu ginących gatunków”; wycieczka statkiem z przewodnikiem do Augustowa i zwiedzanie Augustowa.

Więcej informacji na stronie internetowej www.serywizajny.org.pl lub pod numerem telefonu 509761864. Udział w projekcie jest bezpłatny, a zapisy prowadzone są do 10.07.2014 r.

Dodaj komentarz