Augustów najmilszy

0
101
Finał w Augustowie.
Finał w Augustowie.
Finał w Augustowie.

W niedzielę, 6 lipca został rozstrzygnięty konkurs „Milka. Wybierzmy najmilsze miasto w Polsce!”.  Za sprawą godnego podziwu zaangażowania i niebywałych starań władz, mieszkańców miejscowości, najmilszym miastem w Polsce został w tym roku Augustów.

W nagrodę otrzyma promocję dla miasta i jego mieszkańców w mediach ogólnopolskich o wartości pół miliona złotych (radio, tv), ufundowaną przez organizatora akcji, markę Milka.

Mieszkańcy i sympatycy Augustowa, a także przedstawiciele władz, aktywnie wspierali swoją miejscowość od samego początku akcji. To oni organizowali wspaniałe wydarzenia w przestrzeni miejskiej i zachęcali okoliczne miejscowości do włączenia się do zabawy. Ponadto, wykazali się dużą kreatywnością – założyli i na bieżąco aktualizowali niezależny kanał na YouTube „Milka – Augustów”, na którym cała Polska mogła śledzić ich aktywności w drodze do finału. W finałowym etapie drugiej już edycji akcji „Milka. Wybierzmy najmilsze miasto w Polsce!” Augustów został „przytulony” za pomocą wirtualnych głosów oddawanych na stronie www.fioletowastrona.pl aż 51 440 razy!

Na każdym kroku miasto mogło liczyć na ogromne zaangażowanie setek tysięcy ludzi głosujących na nie codziennie i biorących udział w wielu dodatkowych wydarzeniach. Już w pierwszym etapie akcji Augustów otrzymał aż 5 163 813 milionów przytuleń i wraz z Rawą Mazowiecką przytuloną 4 415 501 razy oraz Krynicą-Zdrój, która otrzymała 4 083 601 przytuleń, z dużą przewagą nad setkami innych miast zakwalifikował się do finału.

– Z przyjemnością patrzyliśmy, jak mieszkańcy 3 finałowych miast – Augustowa, Rawy Mazowieckiej i Krynicy-Zdroju, a także wielu pozostałych, angażują się, żeby wesprzeć swoje miejscowości – mówi Beata Kucejko-Pełka, Senior Brand Manager marki Milka, organizator akcji. – W trakcie trwania całej II edycji wszyscy przytuliliśmy swoje ulubione miasta ponad 30 milionów razy – ta liczba mówi sama za siebie – dodaje.

Nagrodą dodatkową dla mieszkańców i sympatyków wszystkich miast, które znalazły się w finale były wyjątkowe rodzinne imprezy plenerowe pełne atrakcji, które uświetniły koncerty gwiazd – zespołu Zakopower w Augustowie.

Fot. Organizatorzy

Leave a Reply