Gigantyczny mikrofon promuje Suwałki Blues Festival

0
65
Suwalski mikrofon.
Suwalski mikrofon.
Suwalski mikrofon.

Prócz gitary z logo Suwałki Blues Festival, uwagę kierowców przyciągać będzie teraz mikrofon z ruchomą główką. Kolejna instalacja przestrzenna promująca muzyczne wydarzenie, ustawiona na rondzie Unii Europejskiej, kosztowała 46 tys. złotych.

Fot. www.innovationcircle.net
Fot. www.innovationcircle.net

Autor nowej instalacji miał zostać wyłoniony w ramach konkursu zorganizowanego przez Urząd Miasta w Suwałkach. Dwie próby zakończyły się fiaskiem, członkowie komisji konkursowych uznali, że żadna z propozycji nie spełnia wymagań. Tym razem konkurs nie został ogłoszony. – Przyglądałem się innym miastom i zauważyłem, że w Notodden jest mikrofon – podkreśla prezydent Suwałk. Czesław Renkiewicz uznał więc, że mikrofon może zostać kolejnym, ciekawym symbolem festiwalu bluesowego. Do współpracy zaprosił architekta Tomasza Zaforymskiego, który stworzył koncepcję instalacji, jej wykonaniem zajęła się firma ZWM Waraksa.

Nowy promocyjny “element wizualny” znajduje się na rondzie przy wjeździe do Suwałk od strony Augustowa. Gitara zlokalizowana jest po przeciwnej stronie miasta. Jak twierdzi prezydent, kolejnych instalacji nie planuje.

PROGRAM VII EDYCJI SUWAŁKI BLUES FESTIVAL W NASZYM KALENDARZU.

Fot. Niebywałe Suwałki

Dodaj komentarz