Nikki Hill i Chris Duarte Group na zakończenie Suwałki Blues Festival (posłuchaj)

0
29
Na scenie Chris Duarte, artysta wykonujący gatunek zw. blues-rockiem.
Na scenie Chris Duarte, artysta wykonujący gatunek zw. blues-rockiem.
Na scenie Amerykanin Chris Duarte, artysta wykonujący gatunek zwany blues-rockiem.

Wokalistka z niespożytą energią, czyli rock’n’rollowa Nikki Hill i Chris Duarte, songwriter i gitarzysta z Teksasu zakończyli Suwałki Blues Festival 2014 koncertami na plenerowych scenach. Ani deszcz, ani burze nie zdołały zmienić programu festiwalu – blues grał w naszym mieście do rana, jeszcze podczas koncertów klubowych.

O ile Nikki Hill to podobno ostatnie odkrycie amerykańskiej sceny (warto więc poczekać na rozwój jej kariery), o tyle Duarte to artysta z o wiele dłuższym stażem i doświadczeniem. Chris Duarte, w latach 60.  XX wieku dumny posiadacz gitary Fender Stratocaster oraz ambicji, by zostać rozpoznawalnym gitarzystą, wraz z członkami swojego zespołu uczestniczył w sobotę – 12 lipca w konferencji prasowej w hotelu “Akvilon”, podczas której opowiadał o fascynacji muzyką, o początkach swojej działalności artystycznej i muzycznych eksploracjach: POSŁUCHAJ.

Sobota była także dniem rozstrzygnięcia konkursu młodych zespołów bluesowych. Jury przyznało nagrodę Grand Prix zespołowi Drunk Lamb. Trójmiejscy muzycy rozpoczęli swój projekt w 2014 roku. Mimo krótkiej historii, to właśnie oni reprezentować będą polskiego bluesa na European Blues Challenge 2015. Ocenie jurorów poddanych zostało w sumie dziesięć grup wyłonionych wcześniej w czasie eliminacji.

Fot. Niebywałe Suwałki, Marcin Wasilewski, Joanna Orlicz – aaaalisha.flog.pl

Dodaj komentarz