Wielka Wojna – rekonstrukcja na Suwalszczyźnie (fotorelacja)

1
196

Stary Folwark, Rekonstr. Histor. - "Wielka Wojna", 06.VII.2014Widowiskowa lekcja historii odbyła się w Starym Folwarku w niedzielę – 6 lipca. Wybuchy i wystrzały nieopodal Muzeum Wigier były częścią inscenizacji historycznej „Wielka Wojna. Suwalszczyzna 1914-1915”.

W odtworzenie walk włączyły się instytucje i grupy rekonstrukcji na czele z Muzeum Okręgowym w Suwałkach i GRH „Garnizon Suwałki” oraz GRH „Epoka” – Mińsk na Białorusi, Klubas Grenadierus – Wilno Litwa , 14 Pułkiem Strzelców Syberyjskich – Przasnysz, KGRH „Kresy” – Białystok, SRH „Marienburg” – Malbork, Muzealną GRH II batalionu 18 pułku piechoty – Sochaczew, Pirotechniką – Jacka Graduas. Suwalscy rekonstruktorzy tym razem przyjęli rolę 20. Pułku Strzelców i Pskowskiego Pułku Imperatorowej Marii Fiodorowny.

Rekonstrukcja „Wielka Wojna. Suwalszczyzna 1914–1915” została przygotowana przez Muzeum Okręgowe w Suwałkach w ramach projektu „Wydarzenia I wojny światowej jako element wspólnego kulturowego i historycznego dziedzictwa Suwalszczyzny i Zaniemenia” SPF/1.3./PL/14 wdrażanego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej „Litwa-Polska”.

Fot. Niebywałe Suwałki, Maroos, Joanna Orlicz – aaaalisha.flog.pl oraz Wojciech Otłowski – www.wojciech-otlowski.pl

1 KOMENTARZ

Leave a Reply