W przychodni jest winda

0
268
Fot. UM w Suwałkach.
Fot. UM w Suwałkach.
Fot. UM w Suwałkach.

Od dziś w budynku przychodni przy ul. Waryńskiego 27 działa nowa winda wybudowana na potrzeby mieszkańców Suwałk, korzystających z usług lekarzy tam pracujących. Inwestycja warta 73 tysiące złotych została sfinansowana ze środków budżetu miejskiego. Jeszcze w tym roku w podobną infrastrukturę wzbogacą się kolejne miejskie budynki.

Informacja prasowa.

Budynek przychodni przy ul. Ludwika Waryńskiego 27 jest teraz w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Oprócz windy, przy obiekcie znajduje się  podjazd, a wejście główne posiada drzwi rozsuwane.

Warto przypomnieć, że kolejna winda – dzięki dofinansowaniu ze środków PFRON (Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych) – powstanie w Zespole Szkół nr 3. Inwestycja ma kosztować ponad 174 tysiące złotych, w tym kwota ze środków PFRON to 86 tys. zł. Winda będzie gotowa jeszcze przed końcem wakacji.

To nie koniec budowy nowych wind w naszym mieście. Jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie zewnętrznej windy w budynku przychodni przy ul. Putry 9.

Leave a Reply