Bożena Kamińska „tlenem dla Suwałk”? Posłanka zabiega o fotel prezydenta

8
59
Na zdj. Bożena Kamińska.
Bożena Kamińska.
Bożena Kamińska.

Posłanka PO i zarazem dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury zamierza kandydować na stanowisko prezydenta Suwałk. Popierająca ją europarlamentarzystka, prof. Barbara Kudrycka twierdzi, że Bożena Kamińska może zdziałać więcej i działać lepiej oraz skuteczniej niż dotychczasowe władze miasta.

Konferencja połączona z prezentacją kandydatek – do Sejmiku województwa oraz urzędu prezydenta Suwałk odbyła się w sobotę, 20 września w biurze poselskim Bożeny Kamińskiej. Obecna podczas spotkania Barbara Kudrycka podkreśliła, że „kompleksowa oferta PO” może zagwarantować szybki rozwój miasta. Wspomniana „oferta” to Bożena Kamińska, kandydatka na prezydenta Suwałk i Anna Naszkiewicz, „jedynka” na liście do Sejmiku województwa z okręgu suwalskiego. – Te dwie kandydatki wzajemnie się uzupełniają – zaznaczyła europosłanka, tłumacząc, że tylko poparcie samorządu w regionie i ławach sejmowych gwarantuje nadejście nowego etapu rozwoju Suwałk. Do głosu kobiet przyłączył się również marszałek województwa Jarosław Dworzański, dodając, że panie w samorządzie i polityce „łagodzą obyczaje i wnoszą trochę ciepła”.

Na zdj. prof. Barbara Kudrycka.
Na zdj. prof. Barbara Kudrycka.

Bożena Kamińska przyznała, że podjęcie decyzji o starcie w wyścigu do fotela prezydenta Suwałk nie przyszło jej łatwo. Kandydatka podkreśliła, że przed prezentacją programu wyborczego zamierza wsłuchać się w głos mieszkańców. Niebawem na stronach internetowych – osobistej i poselskiej – uruchomi ankietę, która umożliwi suwalczanom przekazywanie sugestii dotyczących potrzebnych w mieście zmian. Praca nad programem będzie wymagała także uwzględnienia interesów środowisk popierających Bożenę Kamińską. Kandydatka przyznała, że prócz suwalskiej PO, wspiera ją m.in. PSL, choć nie tylko.

Od lewej: Barbara Kudrycka, Bożena Kamińska, Jarosław Dworzański, Anna Naszkiewicz.
Od lewej: Barbara Kudrycka, Bożena Kamińska, Jarosław Dworzański, Anna Naszkiewicz.

Główny nacisk B. Kamińska zamierza położyć na rozwój przedsiębiorczości i umożliwienie przedstawicielom lokalnego biznesu nawiązania kontaktów międzynarodowych. – Rozwój przedsiębiorczości spowoduje powstanie nowych miejsc pracy – tłumaczyła kandydatka, dodając, że wraz z tym procesem uda się zatrzymać młodych ludzi w mieście, a tych, którzy wyjechali, zachęcić do powrotu. Bożena Kamińska zamierza rozwój miasta oprzeć na kompleksowych  i przemyślanych programach. – Doraźne działania się nie sprawdzają. Tylko wieloletnie programy pozwolą wykorzystać w pełni potencjał Suwałk – zaznaczyła podczas konferencji.

Bożena Kamińska nie zamierza rozliczać działań prezydenta Czesława Renkiewicza, docenia to, co już zrobił dla miasta. Twierdzi jednak, że można zdziałać jeszcze więcej. Anna Naszkiewicz dodaje z kolei, że zmiana na stanowisku prezydenta może przynieść „tlen dla Suwałk”.

Program wyborczy kandydatki startującej z PO będzie prezentowany etapami, podobnie jak kandydaci ubiegający się o mandat miejskich radnych. Anna Naszkiewicz wstrzymuje się od podawania nazwisk, przyznaje tylko, że suwalska PO na listach ma komplet – 46 osób.

8 KOMENTARZE

  1. To my nie mamy już bardziej kompetentnych, elokwentnych, inteligentnych, a mniej pazernych na pieniądze i stołki kandydatów na fotel prezydenta niż posłanka Bożena K.? Litości! Szybciej na posła Jarosława Z. (choć ten również żadnym orłem nie jest i wstręt we mnie budzi) zagłosuję niż na nią.

Dodaj komentarz