Hey znów w wersji Unplugged

1
260
Fot. P. Przybyszewski (materiały promocyjne).
Fot. P. Przybyszewski (materiały promocyjne).
Fot. P. Przybyszewski (materiały promocyjne).

Jesień bez prądu może być atrakcyjna. Legenda polskiej muzyki – zespół „Hey” wyrusza w drugą część trasy Unplugged 2014. 14 października grupa zagra na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

Po ponad 5 latach od ogromnego sukcesu pierwszej trasy Unplugged i 7 latach od wydania albumu z serii MTV Unplugged, który zyskał status potrójnej platyny oraz został nagrodzony w 2008 roku trzema Fryderykami – „Hey” ponownie zagra swój materiał w wersji akustycznej. Na potrzeby tej wyjątkowej trasy skład zespołu zostanie poszerzony o doborowe grono muzyków. Na scenie pojawi się sekcja dęta, gitary z różnych stron świata, sitar i inne instrumenty.

Na repertuar złożą się zarówno starsze, doskonale znane słuchaczom utwory zarejestrowane na koncercie Hey MTV Unplugged, jak i te, najpopularniejsze z dwóch ostatnich albumów tj; „Miłość!, Uwaga!, Ratunku!, Pomocy!” oraz „Do Rycerzy, do Szlachty, doo Mieszczan”.

W 2007 roku, Hey zagrał jako drugi w Polsce, po Kayah, wyjątkowy koncert z serii MTV Unplugged. Ich występ zaskoczył zarówno fanów, jak i sceptyków. Rewelacyjne nowe aranże, wykonanie i zaproszeni goście – Agnieszka Chylińska, Czesław Mozil i Jacek „Budyń” Szymkiewicz z Pogodno – złożyły się na niezapomniany show. Kultowy występ był impulsem do wyruszenia w 2008 roku w trasę Unplugged, która obejmowała całą Polskę i pomimo bardzo wysokich cen biletów, okazała się strzałem w dziesiątkę. Na scenie oprócz podstawowego składu pojawiły się skrzypce, wiolonczela, instrumenty dęte i klawiszowe, a nawet lira korbowa.

MTV Unplugged, czyli bez prądu, to projekt, który od ponad dwudziestu lat cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Od 1989 roku, kiedy to pierwszy raz stacja telewizyjna zorganizowała tego typu koncert, w Unplugged wystąpiły takie gwiazdy jak: Nirvana, Oasis, The Cure, Eric Clapton czy Pearl Jam, udowadniając, że akustyczne dźwięki mogą mieć więcej energii niż niejedna gitara elektryczna.

W czasie jesiennej trasy Hey Unplugged zespół zagra również w: Rzeszowie, Warszawie, Zabrzu, Poznaniu i Gdańsku. Koncert w OiFP w Białymstoku, zaplanowany na 14 października, rozpocznie się o godz. 19.00. Bilety w cenie: I strefa = 120 zł; II strefa = 95 zł; III strefa = 75 zł.

W naszym konkursie, dzięki uprzejmości Opery i Filharmonii Podlaskiej, do wygrania mamy podwójne zaproszenie na koncert w Białymstoku. Aby wygrać, należy odpowiedzieć prawidłowo na pytanie: Rok po ukazaniu się płyty  „Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!” powstał krążek z remiksami piosenek. Jacy artyści podjęli próbę interpretacji kawałków HEY? Wymień przynajmniej 3. Warunkiem udziału w konkursie jest udostępnienie tego artykułu na swoim profilu w którymś z portali społecznościowych. Odpowiedzi prosimy przesyłać mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!

1 KOMENTARZ

Leave a Reply