Reklama

Czesiu, nowy Wallenrodzie – marszałek komentuje doniesienia o szantażu politycznym

Data:

- Reklama -
Na zdj. Jarosław Dworzański i Czesław Renkiewicz (fot. Wojciech Otłowski).
Na zdj. Jarosław Dworzański i Czesław Renkiewicz (fot. Wojciech Otłowski).

Na ubiegłotygodniowej konwencji wyborczej Czesława Renkiewicza padły mocne słowa pod adresem wojewody i marszałka województwa podlaskiego. Obecny prezydent Suwałk, ubiegający się o reelekcję, poinformował otwarcie o szantażu politycznym, który miał miejsce przed czterema laty. Marszałek nie pozostał mu dłużny.

Czesław Renkiewicz dodał także, że podczas konwencji obecne są osoby, które były świadkami tego zdarzenia. Miał na myśli ówczesnego przewodniczącego Rady Miejskiej w Suwałkach – Włodzimierza Marczewskiego i skarbnika miasta – Wiesława Stelmacha, wtedy pełniącego obowiązki prezydenta – po śmierci Józefa Gajewskiego.

Obaj, zarówno Marczewski, jak i Stelmach wysłali do prasy oficjalne oświadczenie, będące potwierdzeniem słów, które usłyszeli uczestnicy konwencji wyborczej. – Na przełomie września i października 2010 r. uczestniczyliśmy w spotkaniu w gabinecie wojewody podlaskiego – Macieja Żywno z udziałem posła na Sejm RP – Roberta Tyszkiewicza oraz marszałka województwa podlaskiego – Jarosława Dworzańskiego. W spotkaniu wraz z nami uczestniczył ówczesny zastępca prezydenta Miasta Suwałk, Czesław Renkiewicz. Na spotkaniu padły stwierdzenia ze strony marszałka Jarosława Dworzańskiego, o których mówił Prezydent Czesław Renkiewicz na swojej konwencji wyborczej – zapewniają.

Marszałek Jarosław Dworzański także wystosował oświadczenie. Pisze w nim: Jestem pod silnym wrażeniem bohaterstwa Czesława Renkiewicza, który pod lufami pistoletów trzech szantażystów z Platformy Obywatelskiej potrafił odmówić przystąpienia do tej partii, uważając słusznie, że nie ma takiej ceny, za którą mógłby oddać swoją bezpartyjność. Co więcej, przez cztery lata znosił męki milczenia i udawał przyjaźń z szantażystami. Dopiero teraz, żegnając się z wyborcami, zdobywa się na następny akt bohaterstwa i opowiada, w jak nieludzkich warunkach był przez ten czas przetrzymywany. Czesiu, nowy Wallenrodzie, współczuję Ci z całego serca!

7 KOMENTARZE

 1. Panie Wojtku ma Pan tupet. W sumie innego komentarza spodziewać się nie można skoro startuje Pan z listy obecnego prezydenta. Może uchyli Pan rąbka tajemnicy co Panu obiecali za pochlebne komentarze np. na temat PNTPW?

  • Nic mi nie obiecano. W tym sensie jestem niezależnym kandydatem. Mam swoje zdanie na temat poziomu prowadzenia dyskusji przez ludzi, którzy nas reprezentują. Tu nie chodzi o ogładę, może być prostymi słowami, ale chcę usłyszeć prawdę, a nie kolejny pół-żart Pana Marszałka. Pół-żarty w polityce szkodzą.


 2. Dovete adunique sapere, come sono due generazioni da combattere… bisogna essere volpe e leone.
  Macie bowiem wiedzieć, że są dwa sposoby walczenia… trzeba być lisem i lwem.


  — N. Machiavelli, Książę

 3. Pan Marszałek Dworzański albo przesiąkł klimatem partyjnych salonów, albo udzielił mu się język anonimowych internautów. "Czesio" to jest w kreskówkach, a w życiu publicznym "Prezydent Miasta Suwałk". Reprezentuje mieszkańców miasta i przez większość głosującą został wybrany. Szacunek się należy i odpowiedź wprost, a nie drwiny. Wyborcy czekają – również ci suwalczanie, którzy mieli głosować na radnych do sejmiku z list PO.

  • Wojtku, ależ Spider-Man był pierwotnie także postacią komiksów i serialu animowanego. Dlaczego bliska Tobie w życiu społeczno-politycznym konwencja kreskówki, z którą się utożsamiasz, nie miałaby zadziałać równie znakomicie w przypadku Twojego mentora? 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

W cieniu „Przesmyku Suwalskiego”. Suwałki walczą o konkurencyjność

W piątek, 23 lutego w Suwałkach odbyło się kluczowe...

Kontrowersje wokół nowego logo Suwałk: Mieszkańcy przeciwni zmianom, Miś Uśmich powróci

Sprawa odświeżonego Systemu Identyfikacji Wizualnej Miasta Suwałki, który kosztował...

Wybory 2024: Kto startuje z urzędującym prezydentem Suwałk?

Stoimy przed wyborem nowych przedstawicieli do Rady Miejskiej w...

Umowy na prowadzenie klubów seniora podpisane. Kolejny rok wsparcia starszego pokolenia

Prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz, podpisał w środę, 10 stycznia...