Reklama

„Nowa Prawica” wystawia kandydatów na radnych. Zamiast wędki i ryby – dostęp do łowiska

Data:

- Reklama -
Od prawej: Ewa Zimińska, Grzegorz Poświatowski, Dariusz Wolski, Andrzej Lauryn i Tomasz Niżankowski.
Od prawej: Ewa Zimińska (okr. 2), Grzegorz Poświatowski (okr. 3), Dariusz Wolski (okr. 1), Andrzej Lauryn (okr. 4) i Tomasz Niżankowski (Sejmik Woj. Podlaskiego).

Kolejny komitet zaprezentował kandydatów do Rady Miejskiej i Sejmiku Województwa Podlaskiego. „Nowa Prawica” nie startuje w wyścigu do fotelu prezydenta, nie deklaruje też wprost poparcia dla żadnego z kandydatów ubiegających się o ten urząd w Suwałkach.

„Nowa Prawica” dąży w swoim programie do zmian w systemie zarządzania miastem. Kandydaci wywodzący się ze środowiska małego suwalskiego biznesu – jako radni – zamierzają zwrócić uwagę władz miasta na potrzebę zmniejszenia kosztów i wdrożenie programu naprawczego w Suwałkach. – W ostatnich latach drastycznie wzrosło zadłużenie miasta – wskazuje Grzegorz Poświatowski, dodając, że wynika to najwyraźniej z „pomyłki w założeniach budżetowych”.

Na zdj. od lewej: Andrzej Lauryn i Dariusz Wolski (liderzy list Nowej Prawicy w okręgu 4 i 1).
Na zdj. od lewej: Andrzej Lauryn i Dariusz Wolski (liderzy list Nowej Prawicy w okręgu 4 i 1).

Kandydaci „Nowej Prawicy” są przeciwni dalszemu drenowaniu kasy miasta. Zapowiadają, że gdy przedstawiciele ugrupowania zostaną radnymi, będą starali się o przeprowadzenie niezależnych audytów w jednostkach miejskich i spółkach, które zbadają ich sytuację gospodarczą i jakość zarządzania. Zdaniem „Nowej Prawicy” aktualne wynagrodzenie prezesów również należałoby poddać analizie.

Dariusz Wolski, inicjator organizacji referendum ws. likwidacji Straży Miejskiej w Suwałkach i kandydat na radnego już teraz zapowiada działanie na rzecz obniżenia wysokości podatków w mieście. Z kolei Ewa Zimińska zamierza zająć się sytuacją małych, rodzinnych firm, wypieranych z lokalnego rynku przez duże sieci.

Na zdj. Dariusz Wolski i Grzegorz Poświatowski.
Na zdj. Dariusz Wolski i Grzegorz Poświatowski.

W trakcie spotkania w suwalskim aquaparku głos zabrał także Andrzej Lauryn, który kandyduje do Rady Miejskiej po to, by reprezentować w niej interesy młodych ludzi. – Kluczowe dla mnie jest pytanie: czy Suwałki są miastem dla młodych ludzi? – podkreślił podczas konferencji prasowej, odpowiadając na to pytanie negatywnie. Lauryn obiecuje powołanie Rady Młodych, która miałaby stanowić organ doradczy dla suwalskiego samorządu. W opinii tego kandydata zmian wymaga również budżet obywatelski, z którego należałoby wycofać wszystkie projekty infrastrukturalne i pieniądze przeznaczyć na inicjatywy sportowe, edukacyjne i społeczne. Andrzej Lauryn szansę poprawy na rynku pracy dostrzega w „inwestycji w inkubator przedsiębiorczości z prawdziwego zdarzenia”. Jak podkreśla Lauryn, młodym suwalczanom potrzebny jest dostęp do łowisk, a nie ryba i wędka, ponieważ młodzi mają pomysły i wiedzą, jak rozpocząć ich realizację.

O mandat do Sejmiku Województwa Podlaskiego z KW Nowa Prawica – Janusza Korwin – Mikke (lista numer 7) ubiega się Tomasz Niżankowski. Kandydat chciałby skupić się na analizie celów, na które będą wydatkowane regionalne środki. Niżankowski optuje za mniejszą ingerencją władzy w życie obywateli i ograniczeniem jej kompetencji. – To nie są puste obietnice – zaznacza. Z chwilą wyboru kandydatów do rady miasta i Sejmiku KWW Nowa Prawica zapowiada „początek nowej rzeczywistości”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Dobro mieszkańców na pierwszym miejscu – przedwyborcza prezentacja kandydatów SLD

Kandydaci na radnych oraz do Sejmiku Województwa Podlaskiego z...

Człowiek orkiestra. Dariusz Ułanowicz bohaterem projektu „Wielkie Serca” (wideo)

Za nami premiera drugiego odcinka "Wielkich Serc". Głównym bohaterem...

Straż Miejską „uratowało” 61 podpisów

- Komisja weryfikująca podpisy pod wnioskiem o likwidację Straży...