Reklama

Pomóż Gabrysi i innym. Zarejestruj się, zostań dawcą

Data:

- Reklama -

GabrysiaDzień dawcy szpiku i komórek macierzystych odbędzie się w Suwałkach, w środę – 22 października. Tym razem o pomoc prosi 9-letnia Gabrysia, chorująca na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Nie jest to jedyna osoba pilnie potrzebująca wsparcia.

Na podst. materiałów organizatora.

Leczenie przebiegało pomyślnie aż do teraz. Niedawno okazało się, że mam nawrót choroby nowotworowej, a jedynym ratunkiem dla mnie jest przeszczep szpiku. Niestety mój braciszek nie może być dawcą i potrzebuję pomocy od dawcy niespokrewnionego. Bardzo chciałabym zacząć normalnie żyć. Chodzić do szkoły, bawić się, rysować, grać na skrzypcach i przebywać z moim braciszkiem. Proszę wszystkie osoby chcące pomóc mi i innym cho-rym o rejestracje, jako potencjalny dawca szpiku. Bardzo proszę o pomoc. Przyjdźcie i zarejestrujcie się. Dziękuję z całego serca w imieniu swoim i innych chorych. Gabrysia

Gabrysia_plakatW Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Dla wielu pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. Cały czas są w Polsce pacjenci, dla których nie znaleziono dawcy, wśród 22 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie. Akcja organizowana jest wspólnie z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Suwałkach i Fundacją Promyk w godz. 11:00 – 17:00 (w PWSZ w Suwałkach).

Jako potencjalny dawca może zarejestrować się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Procedura zajmuje chwilę, polega na wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu 4 ml krwi. Na podstawie pobranej próbki zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepu. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować w dniu 22 października w bazie Fundacji DKMS, powinni zabrać ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.

Nie musisz zapłacić za swoją rejestrację, jednak jej koszt wynosi 250 zł. Fundacja DKMS Polska potrzebuje wsparcia finansowego by pokryć koszty rejestracji, dlatego jeśli możesz, sfinansuj częściowo jej koszt. Darowiznę można przekazać na nr konta: 86 1240 6292 1111 0010 4159 8437.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Biało-niebiescy wreszcie wygrali; Ślepsk Malow Suwałki – Skra Bełchatów 3:2

W rozegranym awansem meczu 25 kolejki PlusLigi drużyna Ślepska...

Droga z Białegostoku do Ameryki, czyli „Odnajdywanie ojczyzny” Lecha Foremskiego (recenzja, konkurs)

"Odnajdywanie ojczyzny" Lecha Foremskiego to fascynująca podróż do wnętrza...

32 lata spektaklu „Zapiski oficera Armii Czerwonej”

Spektakl „Zapiski oficera Armii Czerwonej” Teatru Dramatycznego im. A....