Propaganda wg Kazika – „Zakażone piosenki”

Fot. SP RECORDS.
Fot. SP RECORDS.
Fot. SP RECORDS.

Miłośnicy kabaretowego wcielenia Kazika Staszewskiego już zacierają ręce. Na początku listopada na półki sklepowe trafi płyta „Zakażone piosenki”, nagrana w ramach projektu muzycznego Zuch Kazik.

7 listopada 2014 roku nakładem S.P. Records ukaże się najnowsza płyta zespołu Zuch Kazik, zatytułowana „Zakażone piosenki”. Album zawiera interpretacje najpopularniejszych w Polsce propagandowych utworów z lat 40-tych, 50-tych, a nawet 60-tych.

Formacja powstała na potrzeby Festiwalu Twórczości Żenującej Zacieralia, który od 7 lat gromadzi pod swoimi skrzydłami rzeszę wokalno-instrumentalnych grup awangardowych.

– Repertuar zespołu Zuch Kazik stanowią piosenki mniej lub bardziej zaangażowane politycznie, które wychwalając ideologię socjalistyczną, demaskują najlepiej prawdziwe oblicze tego parszywego ustroju oraz totalitaryzmu i fanatyzmu w ogóle. Jest w nich dużo niezamierzonych wspomnień z naszego dzieciństwa, jest atmosfera lat, w których przyszło nam dorastać, są echa terroru, zbrodni boleśnie nigdy nie rozliczonych. Są tu jednocześnie ładne melodie, niektóre bardzo stare, których śpiewanie sprawia nam przyjemność muzycznie, również przewrotną, gdyż pozwala po latach wyśmiać ten przebrzmiały system w sposób w jaki nie dało się tego uczynić onegdaj. To rodzaj zemsty po latach. Każdy, kto ma chociaż odrobinę oleju w głowie, pojmie w mig, że nie jest to w żadnym wypadku gloryfikacja komunizmu, ani za nim tęsknota, ale próba jego zdyskredytowania i wyszydzenia. Ale przede wszystkim jest to zabawa. Po zakończeniu tej płyty śmiało możemy powiedzieć, że nie ma już na świecie takich piosenek, których Kazik jeszcze nie śpiewał i nie nagrał – opowiada o płycie „Zakażone piosenki” Mirek Jędras, dyrektor artystyczny festiwalu Zacieralia i współzałożyciel Zucha Kazika.

Zespół Zuch Kazik tworzą: Kazik Staszewski, Mirek Jędras – wokalista i klawiszowiec zespołu Zacier, Andrzej „Izi” Izdebski – producent i gitarzysta zespołu Kazik, Piotr Łojek – muzyk zespołu Elektryczne Gitary, Michał Jędras – perkusista zespołu Zacier.

Dzięki uprzejmości S.P. RECORDS czytelnicy „Niebywałych Suwałk” mogą wygrać 3 płyty w konkursie. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Na płycie „Zakażone piosenki” znajduje się kompozycja, która niezwykłą popularność zyskała wśród żołnierzy Afrika Korps. Jaki jest jej tytuł? Odpowiedzi prosimy przesyłać mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!

Dodaj komentarz