Suwalczanki wystąpią w Warszawskiej Operze Kameralnej

0
25

scena_mlodychMezzosopranistki Natalia Ołów i Justyna Ołów wezmą udział w stołecznej projekcie FuturOpera, zakładającym wykonanie podczas jednego koncertu trzech kameralnych oper współczesnych młodych kompozytorów. Wychowanki Marleny Borowskiej z PSM w Suwałkach zostały zaproszone do współpracy przez Jarosława Praszczałka.

W programie wieczoru znalazły się kompozycje: Wasserstimmen Dariusza Przybylskiego, opera oparta na pradawnej eskimoskiej legendzie (libretto Przemysław Fiugajski), Labirynt Orfeja Nikolet Burzyńskiej, stanowiąca rodzaj syntezy wybranych wątków z mitologii greckiej i słowiańskiej oraz Three Tall Tales Of Doctor Monsieur Facade Ryana Latimera, będąca rodzajem bajkowego intermezza. Wszystkie te dzieła łączy oryginalny język dźwiękowy oraz miejsce akcji, rozgrywające się na pograniczu jawy i snu, w wyjątkowym, hipnotycznym transie.

Wieczór z udziałem sióstr Ołów jest elementem cyklicznego programu „Scena młodych”.

O artystkach:

Justyna Ołów – absolwentka Wydziału Wokalnego Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach w klasie śpiewu solowego Marleny Borowskiej. Uzyskała dyplom z wyróżnieniem w 2014 r. Została przyjęta na Wydział Wokalno – Aktorski UMFC w Warszawie. Jako jedyna z dotychczas uczących się wokalistek, zrealizowała indywidualny tok nauczania opanowując czteroletni program nauczania w ciągu 3 lat. Jest laureatką wielu konkursów, m.in.: III Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Profesor Haliny Słonickiej, Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Giulio Perottiego w Ueckermünde w 2012 r. (udział w półfinale), Międzynarodowego Konkursu Muzyka bez Granic na Litwie oraz dwuetapowych Ogólnopolskich Przesłuchań Uczniów Klas Śpiewu Solowego Szkół Muzycznych II stopnia CEA w Olsztynie.

Natalia Ołów ukończyła PSM I st. w Suwałkach w klasie skrzypiec Beaty Chudeckiej, natomiast w PSM II st. edukację kontynuowała na Wydziale Wokalnym, gdzie uzyskała dyplom z wyróżnieniem w klasie śpiewu solowego Marleny Borowskiej. Uczestniczka wielu konkursów: XI Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Franciszki Platówny we Wrocławiu, II Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. prof. Haliny Słonickiej w Suwałkach, XI Międzynarodowego Konkursu Moniuszkowskiego „Pieśń Wieczorna” w Białymstoku, XII Międzynarodowego Konkursu Moniuszkowskiego „Pieśń Wieczorna” w Białymstoku. Wiele koncertuje.

Dodaj komentarz