W biurze europosłanki uzyskasz poradę na temat środków europejskich

0
55
Na zdj. prof. Barbara Kudrycka.
Na zdj. prof. Barbara Kudrycka.
Na zdj. prof. Barbara Kudrycka.

Europoseł prof. Barbara Kudrycka z PO otworzyła w sobotę, 25 października swoje biuro w Suwałkach. W kamienicy przy ul. Kościuszki 76 eksperci z nią współpracujący niebawem będą służyć pomocą w zakresie przygotowywaniu wniosków o pozyskanie środków z UE.

– Obiecałam, że biuro otworzę do końca października, więc zgodnie z obietnicą jestem dziś u państwa – rozpoczęła sobotnie spotkanie Barbara Kudrycka. Lokal europosłanki mieści się w tym samym miejscu, co biuro Bożeny Kamińskiej. – Jako dwie aktywne kobiety będziemy starały się odpowiedzieć na potrzeby mieszkańców, dzieląc się kompetencjami i pracując wspólnie – podkreśliła Kudrycka.

Na zdj. Bożena Kamińska.
Na zdj. Bożena Kamińska.

Otwarcie biura związane jest z planami pomocy mieszańcom Suwałk i Suwalszczyzny, organizacjom pozarządowym i firmom w pozyskiwaniu funduszy europejskich, choć jak zaznacza europoseł Kudrycka – jej intencją nie jest kreowanie pomysłów, a wsparcie w procesie przygotowania dokumentacji projektowej. Kudrycka nie zamierza uciekać od spraw interwencyjnych, wymagających wstawiennictwa w Brukseli lub Strasburgu.

Barbara Kudrycka zamierza uruchomić w swoim biurze również konsultacje indywidualne i spotkania szkoleniowe prowadzone przez ekspertów. – Najpierw przeszkolą się moi eksperci, by mogli pomagać innym. Sztuką jest znać wymagania stawiane przez komisje konkursowe i urzędy – dodała eurposłanka.

Sekretarzem suwalskiego biura Barbary Kudryckiej jest Rafał Luto. Lokal mieszczący się przy Kościuszki 76 będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 18.00. Inne biura europoseł zostaną otwarte w Hajnówce, Olsztynie i Ełku. W tej chwili otwarte są już biura w Białymstoku (ul. Warszawska 38 ) i w Elblągu (Pl. Słowiański 2).

Dodaj komentarz